آخرین خبر/ نخستین مناظره انتخاباتی حواشی زیادی به همراه داشت طوری که بازخوردهای آن امروز هم ادامه یافت. بسته خبری امشب را با محوریت این موضوع به شما تقدیم می‌کنیم.

زمانی که خانواده رئیسی برای او اشک ریختند

ابراهیم رئیسی در واکنش به اتهامات در مناظره با بیان اینکه خانواده‌ام اشک ریختند که وارد عرصه انتخابات وارد نشو ولی به آنان گفتم تکلیف من چیز دیگری است، گفت: قرار نیست با تهمت و افترا متوقف شویم و با کمک مردم پیش خواهیم رفت.


اعتراض همتی ادامه دارد

عبدالناصر همتی در حساب کاربری خود نوشت: تاسف‌آور است که در ساختار بد و پرسش‌های شانسی مناظره، کسی نپرسید برنامه نامزدها درباره دو مساله مهم چیست: اثر شدیدترین جنگ تحریمی تاریخ جهان بر اقتصاد ایران  و اثر کرونا که ده‌ها هزار نفر از هم‌وطنان‌مان را از ما گرفته است.

توپ پر کرباسچی

غلامحسن کرباسچی در انتقاد به مناظره نوشت: ای کاش صداوسیما که اول انقلاب قراربود دانشگاه باشد قدری از این همه تشریفات و زرق وبرق تکراری وبی فایده کم می کرد و از کارشناسان بی غرض می خواست در شکل مناظره وطرح سؤالات کمکی کنند که وقت بینندگان هدر نرود و شوری در فضای انتخابات ایجاد شود. 

رئیس دفتر روحانی به صدا درآمد

رئیس دفتر رئیس جمهور در یادداشتی با عنوان نمایش تخریب و تخطئه به جای اقناع به مناظره دیروز نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد. جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.


انتقاد یک اصلاح‌طلب به مهرعلیزاده

اسماعیل دوستی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در اظهارنظری در کلاب هاوس از عملکرد مهرعلیزاده انتقاد کرد و گفت:‌ بحث سندروم پست بیقرار و مدرک ششم ابتدایی که توسط آقای مهرعلیزاده مطرح شد بی‌احترامی بود و باید ایشان حتما باید از بیان این توهین‌ها عذرخواهی کند.

طرفداری از همتی در برابر هجمه‌ها

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در دفاع از همتی در مناظره گفت: آقای همتی  مورد حمله قابل پیش بینی اما غیرمنصفانه ای قرار گرفت به جای اینکه بتواند راهکارهای عالمانه خود را در اقتصاد ایران ارائه کند مجبور شد به تهاجمات چندنفره پاسخ بدهد از نگاه بنده در این بخش توانست جسارت های خودش را نشان دهد.

پرتکرارترین کلمات در مناظره

تصویر زیر پرتکرارترین کلمات نامزدهای ریاست جمهوری در مناظره اول را نشان می‌دهد.


مهرعلیزاده هم از سانسور بی‌نصیب نماند

ستاد انتخابات محسن مهرعلیزاده از سانسور نخستین فیلم مستند این کاندیدا توسط صدا و سیما خبر داد و اعلام کردند در بخش هایی از این مستند سخنرانی چهره‌هایی چون سید محمد خاتمی، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، مصطفی تاجزاده و مسعود پزشکیان گنجانده شده بود که از زیر تیغ سانسور صدا و سیما عبور نکرد. 
نسخه‌ای که از تلویزیون پخش شد در ادامه ببینید.

شوخی با آقا محسن

 محسن رضایی در توئیتی جالب به شوخی کاربران فضای مجازی با وی واکنش نشان داد.

توییت‌گردی انتخاباتی

با هم توییت‌های انتخاباتی را مرور می‌کنیم.

به وقت تحلیل‌های انتخاباتی

سخنان ابراهیم رئیسی در مناظره های انتخاباتی مبنی بر اینکه دو میلیون فالوئر در شبکه های اجتماعی دارد مورد توجه کاربران قرار گرفته است. «فرارو» مطلبی را در این باره منتشر کرد.

برنده و بازنده مناظره اول از نگاه محمدصادق جوادی حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه آمده است.

در انتخابات امسال چندان از آرمانها خبری نیست. افق بلند آرمان های انقلابی به سقف کوتاه وعده های معیشتی روزمره تنزل یافته است. تحلیلی در این باره را مطالعه کنید.به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar