تسنیم/ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: برنامه‌ای که ما در زمینه استعدادیابی ورزشی تهیه کرده‌ایم بر همین مبناست که دولت موظف به جستجوی استعدادها به صورت عادلانه در سراسر کشور باشد.


سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در یک گفتگوی اینترنتی درباره برنامه‌هایش برای ورزش، با بیان اینکه مسابقات ملی را حتما پیگیری می‌کنم اظهار داشت: اگر وقت کنم مسابقات لیگ را هم البته بیشتر تیم‌های مشهدی را دنبال می‌کنم!(باخنده)
وی با بیان اینکه برای فوتبالیست‌هایمان در بازی امشب آرزوی موفقیت دارم تا در بازی مقابل بحرین پیروز باشند، گفت: وقتی قهرمان ورزشی ما موفق می‌شود، تیم ملی ما پیروز می‌شود، غرور و همبستگی ملی موج خواهد زد بنابراین در رشته‌های مختلف اگر ورزش قهرمانی را جدی دنبال کنیم و پیش از آن بنای کار ما بر استعدادیابی قرار بگیرد، در ورزش هم میتوان جهش ایجاد کرد.
جلیلی با اشاره به اینکه بسیاری از ورزشکاران از خارج از تهران به تیم‌ ملی رسیدند و حتی امکانات تهران را نداشتند، خاطرنشان کرد: وقتی زندگی‌نامه آقای بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال از زبان او شنیدم، معلوم است خود او با تلاش و همت بالایی که داشته توانسته است چنین جایگاهی را پیدا کند.
این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: بسیاری از جوانان مستعد ما مثل آقای بیرانوند هستند که در جای جای ایران حضور دارند؛ برنامه‌ای که ما در زمینه استعدادیابی ورزشی تهیه کرده‌ایم بر همین مبناست که دولت موظف به جستجوی استعدادها به صورت عادلانه در سراسر کشور باشد.
وی افزود: سازوکار استعدادیابی ورزشی ما از طریق تقویت ماموریت‌ها در فدراسیون ورزش‌های دانش‌آموزی پیگیری خواهد شد برخی شرایط اقلیمی متناسب با ورزش‌های مختلف است؛ مثلا در منطقه‌های کوهستانی قطعا استعدادهای کوهنوردی کشف خواهند شد.
جلیلی در پایان گفت: استعدادهای شنا در شمال و جنوب کشور هستند اما نمی‌شود به صورت گلخانه‌ای فقط بر روی پرورش شناگر در استخرهای تهران سرمایه‌گذاری کرد ما می‌گوییم برنامه فراگیر استعدادیابی باید توسط دولت اجرا شود و این برنامه مستمر و عادلانه باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar