فارس/ نامزد سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري گفت: اينکه حقوق زن را صرفا در اين ببينيم که دو سه نفر زن در کابينه مي‌‌گذاريم اين توهين به زنان است. من اين مدلي رفتار نکردم.

سعيد جليلي نامزد سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري، صبح امروز (پنجشنبه ۲۰ خرداد) در ديدار صميمانه جمعي از جوانان در عمارت شمسا، اظهاراتي مطرح کرد که محورهاي مهم آن را در ادامه مي‌خوانيد:

- فردي که به عنوان وزير ارشاد انتخاب مي‌شود بايد هنر را فهم کند و از اهالي فرهنگ و هنر باشد. متاسفانه در سال‌هاي گذشته برخي تصميم گيران فرهنگ و هنر نه تنها از اهالي فرهنگ و هنر نبودند بلکه حتي مصرف کننده هم نبودند.

- عرصه‌ هنر يک ضرورت است و اگر کسي فهم داشته باشد و با آن هنر آميخته باشد آن پيام بيشتر درک مي شود.

- وزارت ارشاد چندين هنرستان موسيقي دارد؛ خروجي هاي هنرستان موسيقي چيست؟ چه برنامه‌اي براي آن داشتند؟ ما بايد بتوانيم روي آن چيزي که مزيت نسبي ماست سرمايه گذاري کنيم. فرهنگ مزيت نسبي ماست چراکه انقلاب ما انقلاب فرهنگي بود، اما يک سوال در صدا و سيما درباره فرهنگ از من نشد! همه سوالها درباره تورمد  اما راجع به سينما و موسيقي هم از ما نپرسيدند.

- در ايام انتخابات يک دفعه عده‌اي حامي زنان، فضاي مجازي و اهل سنت مي‌شوند.

-  اينکه حقوق زن را صرفا در اين ببينيم که دو سه نفر زن در کابينه مي‌‌گذاريم اين توهين به زنان است. من اين مدلي رفتار نکردم. 

- ۵۰ درصد جامعه ما زنان هستند. اگر از جامعه زنان صحبت مي‌کنيم از زنان روستا تا نخبگان را دربر مي‌گيرد. اگر نگاه ابزاري نداريم بايد همه را مطرح کرد.

- در اين عرصه معتقديم اگر دولت يک مسئله را براي خودش موضوع مي‌داند بايد براي آن ماموريت تعريف کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar