فارس/ رئیس جمهور نیجریه در پیام تبریکی به رئیس جمهور منتخب اعلام کرد: آیت‌الله رئیسی شایسته پیروزی در انتخابات بود.

«حمدو بوهاری» رئیس جمهور نیجریه در پیامی پیروزی سید ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

وی در این پیام با بیان این‌که دو ملت ایران و نیجریه در راستای گسترش همکاری‌ها تلاش خواهند کرد، افزود: این انتخاب از سوی مردم ایران یک بار دیگر محوریت اراده مردم در موفقیت دموکراسی‌ها در سراسر دنیا را نشان داد.
بوهاری در واکنش به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران هم گفت: «رئیسی شایسته پیروزی اخیر در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.»
رئیس جمهور نیجریه تأکید کرد: «دموکراسی امکان انتخاب مجدد و یا تغییر نمایندگان را از طریق مسالمت آمیز برای مردم فراهم می‌کند.
بوهاری آیت‌الله رئیسی را «سیاستمداری با تجربه» توصیف کرد که قادر خواهد بود ایران را در رسیدن به قله‌های بالاتر و آینده بهتر رهبری کند.
رئیس جمهور نیجریه در پایان این پیام عنوان کرده است:«باشد که خداوند متعال در انجام این مسئولیت سنگین انتخاباتی، راهنمای شما باشد.»

به گزارش فارس، روز جمعه سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با حضور پر شور مردم در سراسر کشور و همچنین در ۱۳۳ کشور خارجی برگزار شد. در این دور از انتخابات آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان هشتمین رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران عنوان کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۴۵ مقام ارشد کشورهای مختلف پیام‌های تبریکی را برای رئیس جمهور منتخب ارسال کردند. ۲۴ رئیس جمهور و نخست‌وزیر و رئیس دولت، ۴ رئیس پارلمان و ۱۸ شخصیت ارشد سیاسی و بین‌المللی و این روند ادامه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar