ایسنا/ یک عضو هیئت رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

علی کریمی فیروزجایی در جلسه علنی امروز (سه‌ شنبه ۱ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

مهدی طغیانی به همراه ۴۳ نماینده به وزیر نفت: لزوم توجه به درخواست‌ها و مشکلات ناوگان حمل و نقل سوخت و فرآورده‌های نفتی.

عباس مقتدایی به وزیر بهداشت: لزوم نظارت مستمر بر بهداشت صنایع غذایی. همچنین تذکر به وزیر کشور: ضرورت حذف جریمه رانندگان تاکسی اینترنتی به علت تردد در ساعت محدودیت کرونایی. به رئیس جمهور: لزوم رسیدگی به گلایه کارمندان وزارت ورزش در خصوص افزایش حقوق و عدم اقدام لازم توسط سازمان برنامه و بودجه.

علی علیزاده به همراه ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر صمت: لزوم آغاز احداث شبکه انتقال برق معادن در منطقه جنوب دامغان و شاهرود. به همراه ۵۲ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم توجه فوری به دام‌های عشایر.

فرهاد بشیری به همراه ۵۷ نفر از نمایندگان به وزرای اقتصاد و صمت: ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت خودروها توسط شورای رقابت با توجه به کاهش نرخ ارز. به همراه ۵۱ نفر از نمایندگان به وزیر صمت: لزوم ساماندهی توزیع شکر در کشور و جلوگیری از فروش چندنرخی آن.

احمد مرادی به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در رسیدگی به خسارات بارندگی، سیل و تگرگ در حوزه انتخابیه.

علیرضا ورناصری قندعلی به همراه ۳۹ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: ضرورت مدیریت قیمت کالاهای اساسی به ویژه اقلام غذایی و کوتاه کردن مسیر زنجیره تولید و توزیع. به رئیس جمهور: ضرورت تسریع در ارائه گزارش عملکرد ۸ ساله دولت و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای.

سیدمحمود نبویان به همراه ۶۴ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: لزوم جلوگیری از شکل‌گیری خسارت دیگری در مذاکرات و ضرورت تأمین منافع اقتصادی ملت ایران.

احمد محرم زاده یخفروزان به وزیر ورزش و جوانان: علت عملیاتی نشدن اجرای طرح ورزشگاه ۵ هزار نفری اهر با توجه به تأمین اعتبار چیست؟

حبیب الله دهمرده به وزیر کشور: چرا در رابطه با وضعیت آشفته شهر زابل علیرغم تذکرات و قول‌های فراوان اقدام جدی صورت نگرفته است؟ همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: چرا در رابطه با برخی از پل‌ها و تقاطع‌های زابل و شهرستان حوزه انتخابیه علیرغم قول‌های فراوان هنوز اقدام جدی صورت نگرفته است؟

بهروز محبی نجم آبادی به همراه ۵۲ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در تامین نهاده مورد نیاز دامداران جهت ادامه حیات دام های مولد با توجه به خشکسالی. به همراه ۴۸ نفر از نمایندگان به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت: لزوم مدیریت و پشتیبانی از طرح‌های صنایع تبدیلی و سردخانه های مجهز.

تذکر منصورعلی زارعی کیاپی به وزیر راه و شهرسازی: علت تعطیلی طرح بازسازی جاده ساری به کام کیاسر با توجه به تصادفات مکرر و خسارت جانی و مالی سنگین. به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم رفع موانع تولید صنعت مرغداری با توجه به گرانی جوجه یک روزه و افزایش هزینه‌ها. همچنین ضرورت اقدام لازم جهت نگهداری راه‌های دسترسی به جنگل در طرح تنفس جنگل‌ها. به وزیر کشور: لزوم تسریع در وضعیت نگران کننده جمع آوری پسماند در مرکز استان مازندران و شهرستان میان درود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar