ايسنا/ سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه در اظهاراتي بر اهميت توافق هسته‌اي تاکيد کرد.

سفارت روسيه در لندن در صفحه توييترش به نقل از ماريا زاخارووا سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه درباره توافق هسته اي(برجام) نوشت: برجام هيچ جايگزين معقولي ندارد. بدون آن، صلح و امنيت بيشتر آسيب پذير مي شود. 
اظهارات زاخارووا در حالي مطرح مي شود که مذاکرات احياي توافق هسته اي ميان اعضاي کميسيون مشترک برجام با حضور آمريکا در وين، محل برگزاري مذاکرات در جريان است. 
مذاکرات در مسيري پيش مي رود که احياي توافق از طريق بازگشت آمريکا به توافق هسته اي و بازگشت ايران به پايبندي دوباره به تعهدات برجامي که آن ها را طي اقدامات جبراني در نتيجه خروج آمريکا از برجام کاهش داده بود، محقق شود. 
آمريکا و ايران مذاکرات مستقيمي نداشته‌اند و نمايندگان دولت آمريکا با نمايندگان ساير اعضاي برجام در اين زمينه رايزني مي‌کنند.

ميخائيل اوليانوف نماينده دائم روسيه نزد سازمان هاي بين المللي در روسيه نيز در حساب کاربري خود در توئيتر نوشت: وقفه در مذاکرات وين براي احياي برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بيش از حد انتظار بوده است. واضح است که ايران باتوجه به انتخابات رياست جمهوري اخير در اين کشور به زمان بيشتري براي آمادگي نياز دارد.

اوليانوف که نماينده روسيه در مذاکرات وين است، ادامه داد: ارزيابي هاي من مبني بر اينکه رايزني ها در ششمين سالروز حصول توافق (١٥ ژوئيه) به نتيجه مي رسد، عملي نشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar