ايرنا/ رييس مرکز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي گفت: گروه‌هاي جهادي محور تحول آفريني در دولت آينده هستند

عليرضا زاکاني در جلسه هم انديشي با دبيران مجامع جهادي کل کشور که در محل سازمان بسيج اقشار برگزار شد،گفت: جهاد مستمر در گروه‌هاي جهادي هميشه بوده است و در اين جهاد مستمر بايد هميشه تدبير جديدي اتخاذ کرد.
وي گفت: بسيج و بسيجي در موضوعات مختلف فرهنگ‌سازي کرده است و در همه ميدان‌هاي انقلاب حاضر بوده و آنچه بر پايه اعتقاد و عقيده است بسيج توانسته احيايش کند. از اين رو بسيج لوکوموتيو و سازماني است که به همه بسيجيان جهت داده و فرهنگ بسيجي را در جامعه انتشار مي‌دهد.
رييس مرکز پژوهش‌هاي مجلس گفت: حضرت آقا در سال ۸۱ يا ۸۲ در اصفهان فرمودند بسيج بايد متکفل حرکت دادن بدنه فعال جامعه باشد و نبايد محدود فقط به افراد و ساختار بسيج شود ما بايد مسيري را در قانون قرار دهيم که همه افراد با اقبال با آن کار کنند.
وي افزود: قانون بايد طوري باشد که همه به بسيج پناه بياورند و تلاش کنند به بسيج برسند زيرا همه اشخاص، مديران و افراد مسئول به طبع نياز و رفتارشان يک روزي مي‌روند، اما بسيج هميشه ماندگار مي ماند.
زاکاني با بيان اينکه بسيج طي سال‌هاي متمادي در همه عرصه ها خود را تقويت کرده است، گفت: زماني که اقبال ايجاد شود انگيزه هم براي اجرا پيدا مي شود و در اين جهت گروه هاي جهادي و مردم از جان مايه مي گذارند و خدمت جهادي مي کنند.
رييس مرکز پژوهش‌هاي مجلس افزود: گروه هاي جهادي در جنبه هاي مختلف فرهنگي، سياسي و اقتصادي نقش معرفت بخشي و بصيرت بخشي را دارند و در جامعه پيام ولي امر مسلمين جهان را تبيين مي کنند.
زاکاني با بيان اينکه بصيرت افزايي يک عمل سياسي در گروه هاي جهادي بوده است، گفت: حتما بايد امکانات و پشتيباني را براي گروه هاي جهادي فراهم کرد تا اقبال جهادي براي همه فراهم شود و مانعي براي فعاليت جهادگران و ديگران وجود نداشته باشد.
زاکاني خاطر نشان کرد: کارگروهي متشکل از جهادگران و افراد صاحب نظر در مرکز پژوهش هاي مجلس تشکيل مي‌شود تا بتوانيم قانوني جامع در همه ابعاد داشته باشيم که همه جهادگران و دستگاه‌هاي اجرايي براي جهاد موثر و زمينه سازي در تمام عرصه ها فعاليت داشته باشند.
وي افزود: اداره کشور با مديريت جهادي و فرهنگ جهادي محقق مي شود و کشور با کمک گروه هاي جهادي و جريان جهادي در تمام ابعاد تقويت مي‌شود و مديران جهادي وقتي پا به ميدان مي گذارند بايد جهش کار خود را در کار جهادي ببيند.
زاکاني گفت: هر کاري که مي‌کنيم بايد در راه تقويت تفکر بسيجي باشد و حق هر کار اشتباهي را نداريم و اگر از فرهنگ جهادي و بسيجي جدا شويم بايد شاهد تحقير جامعه اسلامي باشيم.
وي افزود: دولت آينده در هر سطحي بايد نسبت خود با گروه‌هاي جهادي را مشخص کند و گروه‌هاي جهادي هم بايد در ابتدا مطالبه گري را از دولت آينده داشته باشد.
رييس مرکز پژوهشهاي مجلس تصريح کرد: گروه‌هاي جهادي هم براي کمک به دولت ها هيچ زماني کوتاهي نکرده‌اند و نخواهند کرد.
زاکاني با بيان اينکه مديران آينده بايد با فرهنگ جهادي و با کمک گروه‌هاي جهادي و مردم در کف ميدان تحول ايجاد کنند، گفت: متاسفانه در برخي دولت ها اداره کشور با فرهنگ غربي و مسئولين غرب دوست اداره شده است و بسياري از مشکلات را براي آحاد مردم به وجود آوردند و امروز همه بايد به کمک اصلاح اداره کشور بياييم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar