فارس/ وزير خارجه ژاپن قصد دارد اواسط مردادماه براي ديدار با مقام‌هاي دولت آيت‌الله رئيسي و تأکيد بر تمايل توکيو براي تقويت روابط دوستانه با جمهوري اسلامي، به تهران سفر کند.

خبرگزاري «ان اچ کي» ژاپن امروز (چهارشنبه) گزارش کرد که «موتگي توشيميتسو» وزير امور خارجه ژاپن اواسط ماه آگوست (اواسط مردادماه) براي ديدار با مقام‌هاي ارشد دولت آيت‌الله «سيدابراهيم رئيسي» رئيس‌جمهور منتخب جمهوري اسلامي ايران به تهران سفر خواهد کرد.

ان اچ کي در گزارش خود در خصوص سفر اين مقام ژاپني نوشت که موتگي قصد دارد در اين سفر از مقام‌هاي ارشد جمهوري اسلامي ايران درخواست کند تا نقش سازنده‌اي را در تلاش‌ها براي کاهش تنش‌ها و برقراري صلح در غرب آسيا ايفا کند.

آن طور که در اين گزارش آمده است، وزير خارجه ژاپن همچنين قصد دارد تمايل توکيو براي تقويت دوستي سنتي و قديمي با جمهوري اسلامي ايران را نيز اعلام کند.

ان اچ کي همچنين در گزارش خود در ارتباط با محور گفت‌وگوهاي وزير خارجه ژاپن با مقام‌هاي جمهوري اسلامي ايران توضيح داد که موتگي با مقام‌هاي ايران احتمالاً در خصوص مذاکرات وين در خصوص احياي برجام و بازگشت ايالات متحده به تعهدات برجامي نيز گفت‌وگو خواهد کرد.

در پي پيروزي آيت‌الله رئيسي در انتخابات رياست‌جمهوري ۲۸ خرداد امسال، کاتسانوبو کاتو» دبير ارشد کابينه ژاپن در يک کنفرانس خبري ابراز اميدواري کرد که ايران تحت رياست‌جمهوري آيت‌الله «ابراهيم رئيسي» رئيس‌جمهور منتخب ايران، به ثبات‌بخشي در منطقه غرب آسيا کمک کند. 

طبق اين گزارش، وزير امور خارجه ژاپن همچنين قصد دارد در جريان سفر خود، توقف‌هايي در  فلسطين اشغالي، مصر، اردن، ترکيه، عراق و قطر نيز داشته باشد.

بر اساس اين گزارش، موتگي در صدد است در جريان سفر به سرزمين اشغالي، از طرفين فلسطيني و صهيونيستي درخواست کند که همچنان به آتش‌بس پايدار باشند و براي برقراري صلح و آشتي تلاش کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar