نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

کم شدن گزینه های شهرداری تهران؛ فتاح و سعید محمد انصراف دادند

منبع
فارس
بروزرسانی
کم شدن گزینه های شهرداری تهران؛ فتاح و سعید محمد انصراف دادند

فارس/ منتخب شوراي ششم شهر تهران از انصراف 10 نفر از گزينه‌هاي انتخاب شهردار از جمله فتاح و سعيد محمد خبر داد.

 
مهدي چمران منتخب شوراي ششم درباره سرانجام انتخاب شهردار در پايتخت اظهار داشت: شب گذشته برخي از گزينه‌ها از 41 نفر پيشنهاد انصراف دادند چرا که برخي از آنها اعلام کردند به لحاظ برخي از مسئوليت‌ها و يا حکم از رهبري جهت حضور در شهرداري تهران منصرف شده‌اند و بابت اين موضوع عذرخواهي کردند.

وي افزود: ساير گزينه‌ها که اعلام آمادگي کردند، قرار شده رزومه کامل اوليه از خودشان تا چهارشنبه براي ما ارسال کنند و بعد ما بررسي مقدماتي و نهايي انجام دهيم. 


منتخب شوراي ششم گفت: بررسي‌هاي اوليه که انجام شد، 10 نفر در مرحله پاياني انتخاب مي‌شوند و سپس از آنها مصاحبه و برنامه‌هاي حضوري خواهند داشت تا ما از ميان آنها فردي را به عنوان شهردار انتخاب کنيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که نظر شما در مورد شهردار زن يا مرد براي پايتخت چيست، گفت: اين قضيه به لحاظ جنسيتي فرقي ندارد. همه گزينه‌ها مقايسه و بررسي مي‌شوند و نظر مثبت يا منفي خاصي در اين راستا نداريم.

وي در مورد گمانه‌زني‌هايي که در فضاي مجازي و رسانه‌ها براي انتخاب شهردار انجام گرفته گفت: بايد اين موضوع را دقيق بررسي کنيم و هنوز انتخاب شهردار مشخص نيست. 

وي در مورد شاخص‌هايي که از سوي شهروندان به سايت شوراي ائتلاف جهت انتخاب شهردار ارسال شده است، گفت: از جمله اين شاخص‌هاي بارز که توسط شهروندان ارسال شده است، انتخاب شهردار از بدنه شهرداري و يا ملي بودن چهره آن است. 

وي گفـت: براي ما فرقي ندارد که بدنه شهردار از خارج شهرداري باشد، البته اگر از بدنه باشد چه بهتر و اگر از خارج از شهرداري باشد،‌اگر توانمند باشد مشکلي ندارد. آقاي قاليباف هم براي خارج از شهرداري بود ولي بهترين شهردار پايتخت شد. 

به گزارش فارس، پرويز فتاح،‌ مخبر دزفولي، سعيد محمد، سردار حاجي زاده،‌ فرهاد رهبر، لطف الله فروزنده سردار وحيدي و مسکني از گزينه هايي هستند که انصراف داده اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره