نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

ادعایی درباره نهایی شدن معاون اول رئیسی

منبع
سلام نو
بروزرسانی
ادعایی درباره نهایی شدن معاون اول رئیسی

سلام نو/ آن طور که برخي منابع آگاه در گفت‌وگو با سلام نو تاييد کردند محمد مخبر ، رئيس ستاد اجرايي فرمان امام(ره)، معاون اولي ابراهيم رئيسي را قبول کرده است و در دولت آينده به عنوان نفر دوم دولت نقش آفريني خواهد کرد.

 سه چهره مختلف خبر معاون اولي مخبر را تاييد کردند. يکي از اين چهره که به تيم انتقالي رييس جمهور منتخب نزديک است به مقبوليت مخبر در بين بدنه اصولگرا و نگاه رئيسي به مقوله مديريت اشاره و تاييد کرد که در صورت رخ ندادن اتفاقي خاص، محمد مخبر دزفولي به زودي به عنوان معاون اول ابراهيم رييسي معرفي خواهد شد. پيش از اين نيز اخباري از ديدار مخبر دزوفولي با جهانگيري منتشر شده که دو طرف اين جلسه را مربوط به ستاد اجرايي عنوان کردند، با اين همه به نظر مي‌رسد مخبر در حال هماهنگي با جهانگيري براي تحويل گرفتن امور دفتر معاون اول رييس جمهور است.

محمد مخبر، رئيس ستاد اجرايي فرمان امام است که از سال ۱۳۸۶ در اين ستاد فعاليت دارد و پيش از اين معاونت بازرگاني و حمل و نقل بنياد مستضعفان و رياست هيئت مديره بانک سينا و معاونت استانداري خوزستان را بر عهده داشته‌است. او همچنين پيش از فعاليت در بنياد، در سِمت معاون اجرايي و مدير عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدير عامل شرکت مخابرات دزفول مشغول بوده‌است.

وي داراي دو مدرک دکتري، شامل دکتري (و کارشناسي ارشد) حقوق بين‌الملل و دکتراي رشته مديريت است. او همچنين داراي مدرک کارشناسي ارشد در رشته مديريت با گرايش سيستم‌ها است.

پيش از اين و در ايام انتخابات از محمد مخبر دزفولي به عنوان يکي از نامزدهاي جدي انتخابات رياست جمهوري هم نام برده مي‌شد. به نظر مي‌رسد نفش مخبر دزفولي در دولت رييسي شبيه نقش جهانگيري در دولت اول روحاني باشد؛ اداره کننده امور داخلي کشور و به پيش برنده امور اجرايي، صنعتي و شايد اقتصادي.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر