نماد آخرین خبر

روحانی: همکاری همه دستگاه‌ها برای تسریع در ترخیص کالاها در گمرکات ضروری است

منبع
فارس
بروزرسانی
روحانی: همکاری همه دستگاه‌ها برای تسریع در ترخیص کالاها در گمرکات ضروری است

فارس/ رئيس جمهور با اشاره به گزارش‌هاي تامين کالاهاي اساسي و افزايش ظرفيت ناوگان حمل و نقل درجهت تسريع در انتقال کالا، گفت: همکاري همه دستگاه‌ها در جهت تسريع در ترخيص کالاهاي موجود در گمرکات کشور ضروري است.

 
 دويست و چهل و يکمين جلسه ستاد هماهنگي اقتصادي دولت امروز (سه‌شنبه 22 تيرماه) به رياست حجت‌الاسلام  حسن روحاني رئيس جمهور برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه وزير راه و شهرسازي گزارشي از وضعيت روند ورود، بارگيري و ترخيص کالاها به ويژه کالاهاي اساسي به تفکيک بنادر کشور ارائه کرد.


بر مبناي گزارش وزير راه و شهرسازي، ناوگان حمل و نقل در بخش ريلي و جاده‌اي تقويت شده و ظرفيت حمل و نقلي در جهت تسريع بارگيري و انتقال کالا از بنادر و گمرکات افزايش يافته است.

رئيس جمهور با اشاره به گزارش‌هاي تامين کالاهاي اساسي و افزايش ظرفيت ناوگان حمل و نقل درجهت تسريع در انتقال کالا، گفت: همکاري همه دستگاه‌ها در جهت تسريع در ترخيص کالاهاي موجود در گمرکات کشور ضروري است.

روحاني افزود: راه‌اندازي سامانه جامع تجارت کشور، ساختار لازم را براي شفافيت و جلوگيري از معطلي کالا و ريشه کني فساد و سوء استفاده رانت جويانه را فراهم کرده است و ضروري است اتصال کليه سامانه‌ها بويژه سامانه گمرک به سامانه جامع تا پايان تيرماه نهايي شود.

در جلسه امروز ستاد هماهنگي اقتصادي دولت همچنين رئيس جمعيت هلال احمر گزارشي از اقدامات اين جمعيت براي تامين بالگرد مورد نياز ارائه کرد و تصميمات لازم در اين زمينه اتخاذ شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar