نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

شورای نگهبان بیانیه داد

منبع
فارس
بروزرسانی
شورای نگهبان بیانیه داد

فارس/ شوراي نگهبان طي بيانيه‌اي تصريح کرد: اعضاي شوراي نگهبان اميد واثق دارند همانند گذشته در ايفاي نقش خطير خود در دفاع از شرع مبين اسلام و قانون اساسي به احسن وجه کوشا و در مسير انقلاب اسلامي همچنان ثابت قدم باشند.

 
شوراي نگهبان به مناسبت 26 تير سالروز تأسيس شوراي نگهبان بيانيه‌اي صادر کرد که متن آن به شرح زير است:

متن کامل اين بيانيه به شرح زير است:


بسم‌الله الرحمن الرحيم

نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ثمره‌ي مجاهدت‌ها و مبارزات علماي بزرگ و خون پاک شهداي گرانقدري است که جان عزيز خود را در راه تحقق اين نظام مقدس فدا کرده‌اند تا نظام اسلامي در اين مرز و بوم شکل بگيرد.

پس از پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام عظيم الشأن، خبرگان قانون اساسي و نخبگان سياسي با الگوگيري از نهضت مشروطه، به درستي تصميم گرفتند که به منظور صيانت از شرع مقدس و قانون اساسي، نهادي را شکل دهند که وظيفه اصلي‌اش پاسداري از اين دو موضوع مهم باشد و بر همين مبنا، شوراي مقدس نگهبان در قانون اساسي لحاظ شد و اين نهاد مهم و حياتي، در 26 تير ماه 1359 با 6 فقيه و 6 حقوقدان رسما فعاليت خود را آغاز کرد.

شوراي نگهبان به عنوان سدّ سَديد و پاسدار بزرگي که حاصل خون شهداي گلگون کفن و تلاش‌هاي علماي بزرگ اسلام بوده است، در طول اين دوران با وجود تمام تلاطماتي که کشور با آن مواجه بوده، نقش تعيين کننده‌اي در حفظ اسلاميت و جمهوريت نظام داشته است و قدمي در پاسداري از شرع مقدس و قانون اساسي کوتاه نيامده است.

در عين حال، اين شورا همواره مورد هجمه و تهديد ناجوانمردانه دشمنان قرار گرفته و اعضاي آن نيز مورد تحريم استکبار جهاني قرار گرفته‌اند که البته اين مدال افتخار اعضاي شوراي نگهبان است اما با وجود اين همه فشار، شوراي نگهبان با تلاش شبانه‌روزي، مايه سکينه و آرامش مردم و مسئولان بوده است.

و اکنون بعد از گذشت بيش از چهار دهه از عمر اين نظام اسلامي، اين مايه افتخار است که ملت‌هاي منطقه با الگوگيري از ايستادگي ملت ايران و نظام اسلامي در کوران حوادث مختلف، از سختي‌هاي تحقق انقلاب اسلامي گرفته تا جنگ تحميلي و فشارهاي اقتصادي، در مقابل ظلم و جور استکبار جهاني ايستاده‌اند و به اين ايستادگي افتخار مي‌کنند.


اعضاي شوراي نگهبان ضمن تقدير و ارج نهادن به مجاهدت‌ها و تلاش‌هاي حضرت امام(ره) و ياران صديقش با ميثاقي مجدد با رهبر فرزانه انقلاب اسلامي حضرت آيت‌الله امام خامنه‌اي مدظله‌العالي اميد واثق دارند همانند گذشته در ايفاي نقش خطير خود در دفاع از شرع مبين اسلام و قانون اساسي به احسن وجه کوشا و در مسير انقلاب اسلامي همچنان ثابت قدم باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

پس از این بخوانید

پس از این بخوانید

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر