نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

شیرزاد: اصولگرایان کمتر از ۶ ماه دیگر به تیپ و تار هم می‌زنند

منبع
ايلنا
بروزرسانی
شیرزاد: اصولگرایان کمتر از ۶ ماه دیگر به تیپ و تار هم می‌زنند

ايلنا/ فعال سياسي اصلاح طلب گفت: مهمترين مشکلاتي که در يک سال آينده با آن‌ها روبرو خواهيم شد، عدم حل مشکلات کشور به دليل ناتوان بودن جريان اصولگرا در حل اختلافات داخلي‌اش است.پ

احمد شيرزاد درخصوص اين‌که بعد از برگزاري سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري نقدهايي به جريان اصلاحات مطرح شد و از بدنه و حاميان اين جريان عنوان شد که اصلاح‌طلبان بايد به فکر يک بازسازي و در واقع يک رنسانس در عملکردهاي خود باشند، گفت: بحث بازسازي جريان اصلاحات بسيار خوب است و در بدنه جامعه اصلاح‌طلب بايد اين کار انجام شود.

اين نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: متاسفانه ما در کشورمان شاهد يک بازي هستيم که يک عدد بازيکن وجود دارد و همه نسبت به وي داور هستند به طوري که حتي بازيکن‌هاي ديگر هم در نقش داور ظاهر مي‌شوند و همه به اين بازيکنان حاضر در زمين رهنمود مي‌دهند.

وي ادامه داد: بازهم تاکيد مي‌کنم در عرصه سياسي کشور يک بازيکن وجود دارد به نام جريان اصلاحات و بقيه ژست داور، مربي و چهره‌هاي ملکوتي دارند و هيچکس به آنها نمي‌گويد بالاي چشمتان ابرو است.

شيرزاد با بيان اين که شايد بيش از صدها بار اعلام کردم که ضرورت دارد در مجموعه اصلاحات، اصلاحات صورت گيرد، اظهار داشت: اما کسي از اين نابرابري که اصولگرايان با رانت به قدرت مي‌رسند نمي‌گويد، بنابراين واقعا به نظر من بحثي که بايد شروع کرد، ضرورت اصلاحات در جبهه اصولگرايان است.

وي با اشاره به اين که جريان اصلاح‌طلب هزار و يک مشکل دارد و ترديدي هم در اين موضوع وجود ندارد، گفت: اما آنچه که جزو مشکلات اساسي کشور است يک جبهه لوس و ننر بنام جبهه اصولگرايان است و به اين مسئله اعتقاد دارم که بخش اساسي در اصلاحات سياسي کشور بايد از اصلاح اصولگرايان شروع شود، چراکه اغلب اين جريان است که اخلال در فضاي سياسي کشور ايجاد مي‌کند. اصولگرايان هستند که باعث مي‌شوند رقابت سياسي رنگ بدي بگيرد و در يک فضاي غيررقابتي، چالشي دردناک که به شدت به مسائل غيراخلاقي آميخته است، به اسم رقابت صورت مي‌گيرد.

شيرزاد ادامه داد: با توصيفاتي که مطرح شد ما انتظار داريم يک جبهه بيايد رشد سياسي کند؛ به نظر من اين انتظار، يک انتظار فراتر از واقعيت است هرچند که باز تاکيد مي‌کنم در بين اصلاح‌طلبان هزاران بار بهتر از اين مي‌شد عمل کرد و سناريوهاي بهتري براي عمل کردن وجود داشت که دوستان مي‌توانستند آن‌ها را به کار گيرند.

وي تاکيد کرد: اگر قرار باشد من و شما به عنوان ناظر، انتقادي را مطرح کنيم به اعتقاد من ابتدا روا است به عملکرد اصولگرايان انتقاد شود تا فضاي سياسي کشور در يک ريل طبيعي قرار گيرد آن وقت در ريل طبيعي مي‌توانيم بگوييم چه بايد شود و چه نبايد بشود.

اين نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي درباره اين‌که امروز مطرح مي‌شود حاکميت يکدست شده و مجلس، قوه قضائيه و رياست جمهوري متعلق به يک جناح هستند و اين بيم به وجود مي‌آيد که اولاً اصلاح‌طلبان از صحنه سياسي کشور حذف شوند، ثانياً مشکلات به واسطه همين يکدست بودن و نبود نظرات مختلف آن‌طور که بايد و شايد حل نشود، ثالثاً  آن مبارزه با فسادي که در کشور مطرح شد به دليل اين يکدست شدن حاکميت و دايره خودي‌ها به اسم اينکه آبروي افراد را نبريم مطرح نشود، اظهار داشت: هنگامي که مي‌گويم بايد اصلاح از اصولگرايان شروع شود و بعد به بقيه جريان‌هاي سياسي برسد به همين دلايلي است که گفته شد.

وي خاطر نشان کرد: به اعتقاد من مهمترين مشکلاتي که در يک سال آينده با آن‌ها روبرو خواهيم شد اين است که جبهه اصولگرا ساز و کار حل اختلاف در داخل خودش را ندارد چه برسد به اين‌که بخواهد اختلاف خودش را با بيرون خودش حل کند.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: هنگامي که مي‌گويم يک جبهه لوس و ننر، براي اين است که اين جريان ياد گرفته است براي رسيدن به اهداف خود و مسائلي که پيش رو دارد از نهادهاي حاکميتي و مدلي قهري  استفاده کند.

وي ادامه داد: البته استفاده جريان اصولگرايي از شيوه قهريه فقط محدود به حل کردن مسائل‌شان با اصلاح‌طلب‌ها نيست بلکه در داخل خودشان هم همينطور است و روش‌هاي حذفي را شيوه کارشان قرار داده‌اند و به آنچه که مي‌خواهند دست پيدا مي‌کنند.

شيرزاد با يادآوري رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد در کشور، گفت: مگر ما فراموش کرديم تحفه‌اي به نام احمدي‌نژاد محصول جبهه اصولگرايان بوده است، آقاي احمدي‌نژاد در دامن اصولگرايان پرورش پيدا کرد و تمام عمرش را در لابلاي اين‌ها بوده و بزرگ شده است و فرهنگ گفتماني‌اش هم فرهنگ جريان اصولگرا بود اما نهايتاً با او چگونه رفتار کردند؟ مسائل‌شان را با وي حل و فصل کردند!

وي با اشاره به رفتار جريان اصولگرايي با علي لاريجاني عنوان کرد: شما به رفتار جريان اصولگرا با آقاي لاريجاني نگاه کنيد؛ ما از ايشان اصولگراتر نمي‌توانيم پيدا کنيم، هنگامي که با او اينگونه  رفتار مي‌شود، معنياش اين است که اين جبهه واقعاً به رشد سياسي کافي براي اينکه بتواند اختلاف درون خودش را حل کند، نرسيده است آن وقت چگونه مي‌خواهند مملکت را اداره کنند.

اين نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي اسلام خاطرنشان کرد: رفتار جريان اصولگرايي در کشور جاي  شک و اشکال ايجاد کرده و در ماه‌هاي پيش رو مشکل اساسي ما رفتار اين جريان خواهد بود.


وي تاکيد کرد: معتقدم ديري نخواهد گذشت که ما مشکلاتي را در کشور مشاهده کنيم و مطمئنم که جريان اصولگرايي کمتر از ۶ ماه ديگر سر مسئله برجام به تيپ و تار هم ديگر خواهند زند.

شيرزاد با بيان اين که اداره کشور مستلزم راه‌حل‌هاي واقعي است، گفت: کشور با شعار اداره نخواهد شد مشکلات و معضلات، راه‌حل‌هاي واقعي مي‌خواهد که قابليت اجرايي داشته باشد، نمي‌شود با شعارهايي که آقايان مي‌نشينند مي‌دهند امورات مردم را اداره کرد.

وي خاطرنشان کرد: هنگامي که جريان اصولگرايي اداره امور و مديريت کشور را به دست گرفت، آن زمان خواهند فهميد که براي مديريت کشور بايد با دنيا تعامل کرد و شيوه گفت‌وگو با دنيا را ياد گرفت.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: جريان اصولگرايي شيوه گفت‌وگو بين خودشان با هم را بلد نيستند چه برسد به گفت‌وگو در داخل جامعه، جناح‌هاي سياسي و قدرت‌هاي جهاني.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر