نماد آخرین خبر

مجتهد شبستری: حراست از جایگاه شورای نگهبان مصداق حمایت از مردم سالاری دینی است

منبع
ايسنا
بروزرسانی
مجتهد شبستری: حراست از جایگاه شورای نگهبان مصداق حمایت از مردم سالاری دینی است

ايسنا/ عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: مردم سالاري ديني بهترين مدل حکمراني صحيح است و اين شوراي نگهبان است که عيني شدن مردم سالاري را محقق مي کند.

آيت الله محسن مجتهد شبستري در گفت وگو يي با اشاره به سالروز تاسيس شوراي نگهبان در 26 تيرماه گفت: شوراي نگهبان نهادي قانوني و شرعي در نظام جمهوري اسلامي است که پاسدار جمهوريت و اسلاميت نظام جمهوري اسلامي است.
وي با بيان اينکه شوراي نگهبان به مصوبات مجلس شوراي اسلامي وجاهت شرعي مي دهد، گفت: طبيعي است که شوراي نگهبان وظيفه دارد مصوبات مجلس شوراي اسلامي و عدم مغايرت آن با شرع مقدس و قانون اساسي را بررسي و اعلام کند.
مجتهد شبستري تصريح کرد: مردم سالاري ديني بهترين مدل براي حکمراني صحيح است و اين شوراي نگهبان است که عيني شدن مردم سالاري را محقق مي کند.
اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح کرد: شوراي نگهبان با نظارت موثر خود از حقوق متقابل مردم و حکومت حراست مي کند و برخي براي مقابله با حقوق مردم و نقش آنان در حکمراني، نظارت شوراي نگهبان را زير سوال مي برند.
مجتهد شبستري در پايان گفت: شوراي نگهبان از منظر حقوقي پاسدار قانون اساسي و از بعد شرعي، مسئول حفاظت و حراست از تحقق دين در جامعه اسلامي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره