نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

گمانه زنی سایت معروف اصولگرا درباره آینده روحانی

منبع
جهان
بروزرسانی
گمانه زنی سایت معروف اصولگرا درباره آینده روحانی

جهان/ سايت جهان نيوز، نزديک به جريان اصولگرا با انتشار مطلبي در خصوص آينده «حسن روحاني» نوشت: اواسط مرداد، حسن روحاني پاستور را ترک خواهد کرد  و گرچه بر اساس برخي اخبار منتشر شده او بازنشسته مي‌شود ولي تلاشي در حال شکل گيري است که بر يکي از جايگاه‌هاي مهم کشور تکيه بزند. دوستان روحاني قبل از اين تلاش کردند که وي، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بشود و شبيه مرحوم هاشمي رفسنجاني پس از رياست جمهوري، سياست ورزي و نقش خاص ايفا کند. اما اين فقط يک خيال بود و روحاني هيچگاه به وزن هاشمي در سپهر سياسي کشور دست نيافت و اينک نيز آنقدر نامحبوب است که بسياري فعالين، چهره ها و جريانات سياسي که قبل از اين نزديک به او بودند، از نزديک قلمدادشدن به او در اين روزها فرار مي‌کنند.

در سوابق روحاني حضور ساليان طولاني در شوراي عالي امنيت ملي وجود دارد. بعد از رياست تشخيص مصلحت نظام، شايد بالاترين مقام متصور براي وي، بازگشت به شوراي عالي امنيت ملي باشد. دبيري شوراي عالي امنيت ملي از طرف دولت رئيسي قطعا منتفي است و قرار گرفتنش در جايگاه نماينده رهبري که اينک در اختيار سعيد جليلي در اين شوراي مهم است نيز در شرايط فعلي و تغيير فضاي سياسي کشور، بسيار دور از ذهن است. ضمن اينکه برخي افراد با مسئوليت‌هاي مهم بوده‌اند که پس از پايان کار رسمي خود به سمت‌هاي در جايگاه‌هايي همچون مشاور رهبري دست يافته اند، موضوعي که درباره حسن روحاني با توجه شرايط موجود، اگر اندک شانسي هم داشته باشد، با خواسته حاميان وي فاصله دارد.

جهان نيوز مي نويسد: اما با همه اين وجود در حال حاضر خط رسانه‌اي جديدي براي رساندن حسن روحاني به مناصب بالاي حاکميتي توسط برخي رسانه‌هاي اصلاح طلب در حال پيگيري هست. طراحان اين عمليات رواني، اين گزاره را غير مستقيم را در افکار عمومي القا مي‌کنند، که روساي جمهور در جمهوري اسلامي عاقبت بخير نمي‌شوند و يا اين تصور است که تحمل سليقه‌هاي مختلف در حاکميت پايين آمده است و به همين دليل بايد حسن روحاني براي از بين رفتن اين تصوير ايجاد شده و به خاطر مصلحت خود جمهوري اسلامي هم که شده، در يک جايگاه مهم قرار بگيرد! نکته قابل تامل نيز اين است که جرياني در خارج از کشور نيز همزمان تمايل دارد، سطح تاثير روحاني در روندهاي حاکميتي ايران با کاهش زيادي همراه نشود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره