نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
سیاسی

جزئیات نشست رئیسی با روسای دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی

منبع
جماران
بروزرسانی
جزئیات نشست رئیسی با روسای دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی

جماران/ رئيسي اولين جلسه کميته اي متشکل از روساي دستگاه‌هاي نظارتي و اطلاعاتي کشور را تشکيل داد تا پيش از زمان رسمي استقرار دولت جديد، براساس آسيب شناسي ها و تجارب پيشين خود در مبارزه با فساد، راهکارهاي اجرايي براي ايجاد تحول در سازوکارهاي فسادزاي دولت و اقدامات اولويت‌دار را پيشنهاد کند.

رييس‌جمهور منتخب اولين جلسه کميته‌اي متشکل از روساي دستگاه‌هاي نظارتي و اطلاعاتي کشور را با هدف تدوين راهکارهاي اصلاح بسترهاي فسادزا در دولت تشکيل داد.
حجت الاسلام والمسلمين سيدابراهيم رئيسي شخصاً اولين جلسه کميته اي متشکل از روساي دستگاه‌هاي نظارتي و اطلاعاتي کشور را تشکيل داد تا پيش از زمان رسمي استقرار دولت جديد، براساس آسيب شناسي ها و تجارب پيشين خود در مبارزه با فساد، راهکارهاي اجرايي براي ايجاد تحول در سازوکارهاي فسادزاي دولت و اقدامات اولويت‌دار را پيشنهاد نمايند.

تدوين دستورالعمل‌ها و ابلاغيه‌هاي مورد نياز به منظور اصلاح سازوکارهاي اقتصادي فسادآفرين و رانت زا، زمينه‌هاي بروز فساد و نيز پيشگيري از وقوع جرم در نظام بانکي، ماليات، گمرک، مناقصات‌ دولتي، قاچاق سازمان يافته و ارايه نقشه راه عملياتي براي ايجاد شفافيت در نظامات اقتصادي کشور و تحقق سامانه جامع اطلاعات اقتصادي کشور،  از جمله ماموريت‌هاي محوله به اين کميته است. 

رئيسي  در ابتداي اين جلسه با اشاره به اين نکته که يکي از انتظارات مردم از دولت جديد ريشه کني فساد است، اظهار داشت: آغاز اين کار تا زمان استقرار دولت نبايد به تاخير بيفتد و زمينه هاي آن از الان بايد فراهم شود تا در روز نخست تشکيل دولت، اقدامات عيني را آغاز کنيم.

وي ادامه داد: آسيب شناسي هاي انجام شده توسط دستگاههاي نظارتي را ما بايد به آسيب زدايي تبديل کنيم.

 رئيس جمهور منتخب با اشاره به حضور روساي دستگاه ها و نهادهاي مختلف نظارتي در اين جلسه گفت: انتظار بنده از اين جلسه با توجه انباشت «تجربه مبارزه با فساد» و داشتن «آسيب شناسي خوب از دستگاههاي اجرايي» و «شناخت قابل قبول از بسترهاي توليد فساد در دولت» اين است که اولا نتايج حاصل از آسيب شناسي دستگاههاي اجرايي و اطلاعات خود در خصوص «بسترها»، «ريشه ها» و «گلوگاههاي توليد فساد» در دولت را جمع بندي و به ما اعلام نماييد.

رئيسي در ادامه با تشريح انتظارات ديگر از اين کميته افزود: براي ايجاد تحول در نظام اداري کشور به منظور خشکاندن ريشه هاي فساد، راهکارهاي موثر اجرايي پيشنهاد کنيد تا از روز اول استقرار دولت، اقدام و عمل را بدون فوت وقت آغاز کنيم.

در اين جلسه حجت الاسلام سيد محمود علوي وزير اطلاعات، حجت الاسلام حسين طائب رييس سازمان اطلاعات سپاه، مهرداد بذرپاش رييس ديوان محاسبات، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رييس کميسيون اصل نود مجلس، فرزاد مخلص الائمه معاون سازمان بازرسي کل کشور کاظم پاليزدار دبير ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي با اشاره به روحيه و منش ضد فساد ييسي و اقدامات موثر و اميد آفرين وي در قوه قضاييه، دلگرمي و چشم اميد مردم به دولت جديد را مورد اشاره قرار دادند و با ارايه گزارشي از حوزه فعاليت و اقدامات نهاد متبوعه خود، پيشنهادات و راهکارهايي را  براي برخورد جدي با بسترهاي فسادزا در دولت سيزدهم مطرح کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره