آخرين خبر/ در انتخابات هيئت رئيسه شوراي نگهبان، آيت‌الله جنتي و سيامک ره‌ پيک به عنوان دبير و قائم مقام دبير شوراي نگهبان ابقا شدند و هادي طحان نظيف سخنگوي جديد شوراي نگهبان شد.

انتخاب هيات رئيسه شوراي نگهبان صبح امروز برگزار شد.
در جلسه امروز شوراي نگهبان  آيت الله جنتي به عنوان دبير، سيامک ره‌پيک به عنوان قائم مقام دبير و هادي طحان نظيف به عنوان سخنگو انتخاب شدند.
کدخدايي سخنگوي پيشين شوراي نگهبان روز گذشته گفت: ان‌شاءالله قولي را که به مردم داده بوديم و در سال گذشته گفته بوديم که امسال سال آخر فعاليت در اين سمت است؛ عملياتي مي‌کنيم.  بهتر است جوان‌ها در اين عرصه بيايند و سکاندار اين مسوليت شوند و  ان‌شاءالله طرح نو و فکر نو داشته باشند. 
آيت الله احمد جنتي دبير شوراي نگهبان صبح امروز (۲۳ تير ۱۴۰۰) در جلسه اين شورا با اشاره به فرا رسيدن ايام ذي الحجه و اعياد غدير و قربان گفت: بايد حداکثر بهره معنوي را از اين ماه عزيز و اعياد مبارکش ببريم و از اين فرصت براي تقرب به درگاه الهي استفاده کنيم.

ايشان در ادامه به شهادت امام محمد باقر(ع) در اين ماه اشاره و خاطرنشان کرد: همه ائمه اطهار(ع) در راه اسلام و قرآن جان فشاني کردند و از هر فرصتي براي تبليغ دين خدا استفاده کردند اما شرايط در زمان امام باقر(ع) و امام صادق(ع) بيشتر مهيا بود و اين بزرگواران به تبيين اصول و فروع دين پرداختند و شاگردان زيادي پرورش دادند که اگر اين تلاش‌ها نبود شايد الان چيزي از اسلام باقي نمانده بود بنابراين اين امامين بزرگوار همچون ساير ائمه هدي، دِين بزرگي به گردن ما دارند که بايد حقشان را ادا کنيم.

آيت الله جنتي همچنين با ابراز تأسف از حادثه آتش سوزي بيمارستان الحسين ناصريه عراق و جان باختن جمع کثيري از مردان و زنان در اين حادثه، از خداوند متعال براي خانواده آنها طلب صبر و عافيت کرد.

دبير شوراي نگهبان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرا رسيدن 26 تيرماه سالروز تاسيس شوراي نگهبان يادآور شد: شوراي نگهبان از بدو تاسيس تاکنون محکم ايستاده و به وظايف قانوني و شرعي خود عمل کرده و اجازه نداده در رأي مردم و سلامت انتخابات خدشه اي وارد شود.

ايشان افزود: شوراي نگهبان در حوزه تطبيق مصوبات با شرع و قانون، نظارت بر انتخابات و رسيدگي به استعلامات ديوان عدالت اداري، کارهاي بسيار خوبي انجام داده و من به عنوان کسي که از ابتدا تاکنون در اين شورا حضور داشته‌ام، شهادت مي‌دهم همه اعضا از گذشته تا حال با اخلاص عمل و به درستي در اين نهاد مقدس انجام وظيفه کرده‌اند و اين شورا همچنان سرافراز است.

آيت الله جنتي با يادکردن از اعضاي قديمي و فقيد اين شورا همچون آيت الله العظمي صافي گلپايگاني(حفظه الله)، مرحوم آيت الله مهدوي کني، مرحوم آيت الله مومن، مرحوم آيت الله هاشمي شاهرودي، مرحوم آيت الله يزدي و سايرين، براي اعضاي سابق در قيد حيات، طلب عافيت و براي اعضاي فقيد، از درگاه الهي طلب مغفرت کرد.

دبير شوراي نگهبان در ادامه سخنان خود با اشاره به اتمام مسئوليت دکتر کدخدايي در سمت سخنگويي شوراي نگهبان و امتناع وي از ادامه اين مسئوليت، گفت: بنده به آقاي دکتر کدخدايي خيلي اصرار کردم که شما همچنان سخنگو باقي بمانيد اما ايشان نپذيرفتند.

آيت الله جنتي افزود: ايشان سخنگوي خوبي براي شوراي نگهبان بودند و در اين مدت مسئوليت با متانت، استدلال و منطق، به خوبي از شوراي نگهبان دفاع کردند و ارتباط خوبي با رسانه‌ها و خبرنگاران داشتند و آبروي اين شورا را حفظ کردند که بنده قدردان زحمات ايشان بوده و هستم.

دبير شوراي نگهبان ادامه داد: آقاي دکتر کدخدايي براي بنده همواره مشاور امين بوده‌ و هستند و الان نيز مسئوليت مهم پژوهشکده شوراي نگهبان را بر عهده‌ دارند؛ حُسن‌ ايشان جوان شناسي و جوان پروري است و در پژوهشکده شوراي نگهبان توانسته‌اند حقوقدانان جوانان را جمع کنند و پرورش دهند و اين کار جزو افتخارات ايشان است.

آيت الله جنتي با اشاره به فعاليت پژوهشگران و نظرات مشورتي آنها به اعضاي شوراي نگهبان گفت: بحمدالله در پژوهشکده شورا جوانان متدين، به روز، مطلع و با اخلاص کار مي‌کنند و براي آينده شوراي نگهبان و کشور مفيد هستند.

آيت الله جنتي در پايان افزود: من از آقاي دکتر کدخدايي تشکر مي‌کنم؛ هم نسبت به خدمات ايشان به کل شورا و هم نسبت به شخص خودم و ان شاءالله اجر آخرت نصيب ايشان بشود.

در ادامه اين جلسه ساير اعضاي شوراي نگهبان نيز با تمجيد از خدمات 13 ساله دکتر کدخدايي به عنوان سخنگوي شوراي نگهبان براي ايشان در مسئوليت پژوهشکده شوراي نگهبان آرزوي موفقيت کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar