فارس/ رسانه‌هاي صهيونيستي گزارش دادند که وزير جنگ اين رژيم طي سفر به فرانسه، درباره مسائلي از جمله لزوم مقابله با ايران، بحران لبنان و تقويت تشکيلات خودگردان فلسطين صحبت کرده است.

«بني گانتز» وزير جنگ رژيم صهيونيستي شامگاه چهارشنبه سفر ۱۰ ساعته خود به پاريس و ديدار با مقام‌هاي فرانسه از جمله وزير دفاع و رئيس اداره کل امنيت خارجي اين کشور را جمع‌بندي کرد.

به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» گانتز در اين ديدارها درباره روابط نظامي راهبردي بين اسرائيل و فرانسه و همچنين لزوم تقويت همکاري‌هاي امنيتي صحبت کرد.

بر اساس اين گزارش، يکي از محورهاي اصلي رايزني‌هاي وي با مقام‌هاي فرانسوي، «لزوم مقابله با تمايلات هسته‌اي ايران و خطر شعله‌ور شدن رقابت تسليحاتي در منطقه [غرب آسيا]» بود.

گانتز با تکرار ادعاهاي بي‌اساس و نخ‌نما شده عليه جمهوري اسلامي ايران، در گفت‌وگو با فرانسوي‌ها مدعي شد: «ايران يک مشکل جهاني و منطقه‌اي است و بزرگترين تهديد براي اسرائيل نيز به‌شمار مي‌رود. اسرائيل هر اقدامي که لازم باشد براي دفاع از خود انجام مي‌دهد».

به نوشته عاروتص شوع، وزير جنگ رژيم اسرائيل همچنين درباره بحران لبنان، نياز به طرح‌هايي جهت تقويت تشکيلات خودگردان فلسطين و همچنين راه‌هايي براي افزايش ثبات در نوار غزه صحبت کرد.

وي پيش از اين نيز با تاکيد بر لزوم آماده‌شدن اين رژيم براي تقابل با توانمندي‌هاي هسته‌اي ايران، از کابينه جديد تل‌آويو خواست مقدمات حفظ برتري نظامي در نيروهاي امنيتي اين رژيم را فراهم کند.

کابينه جديد رژيم صهيونيستي از زمان آغاز به کار در ماه‌هاي اخير، تلاش خود را به کار گرفته  تا با فرستادن مقام‌هاي رژيم صهيونيستي به ايالات متحده و ديدار با مقام‌هاي آمريکايي و کشورهاي امضاکننده برجام، از احياي توافق هسته‌اي ايران جلوگيري کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar