ايلنا/ نماينده اهواز در مجلس، گفت: براساس پيگيري‌هايي که ما از طريق مجلس داشتيم و همچنين با دستوري که رئيس قوه قضائيه صادر کردند، بنا بر اين شد که هر فرد بازداشتي که جرم خاصي مرتکب نشده و فقط به دليل حضور در اعتراضات و حضور در تجمعات بازداشت شده، همگي آزاد شوند.

سيد کريم حسيني نماينده اهواز و باوي در مجلس يازدهم در گفت‌وگو با ايلنا، درخصوص آزادي بازداشت‌شدگان اعتراضات اخير در استان خوزستان، گفت: بر اساس پيگيري‌هايي که ما از طريق مجلس داشتيم و همچنين با دستوري که رئيس قوه قضائيه صادر کردند. بنا بر اين شد که هر فرد بازداشتي که جرم خاصي مرتکب نشده و فقط به دليل حضور در اعتراضات و حضور در تجمعات بازداشت شده، همگي آزاد شوند.

وي ادامه داد: بر همين اساس اخباري که ما طي دو روز اخير از سطح استان پيگيري کرديم، نشان‌دهنده اين است که بخشي از اين افراد آزاد شدند و بخشي ماند‌ه‌اند که ما اصرار بر آزادي آن‌ها به ويژه افرادي که فقط صرف حضور در اعتراضات و تجمعات بازداشت شده‌اند، داريم.

حسيني همچنين در رابطه با شايعه بازداشت کودکان و نوجوانان و تقاضاي وثيقه براي آزادي آن‌ها، بيان کرد: آمار دقيقي از اين افراد وجود ندارد؛ اما آن چيزي که اکنون ما در حال پيگيري آن هستيم براي کليه افراد در همه سنين است که اکنون در بازداشت هستند و در صورت عدم ارتکاب به جرم بايد آزاد شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar