ايسنا/ نشست سفراي کشورهاي اسلامي مقيم روسيه در حاشيه دوازدهمين نشست بين المللي اقتصادي «روسيه و جهان اسلام» در شهر «کازان» پايتخت جمهوري تاتارستان روسيه برگزار شد.

در نشست سفراي ۲۸ کشور اسلامي  مقيم  روسيه، سفراي شرکت کننده درباره روابط ضرورت تقويت روابط کشورهاي اسلامي با يکديگر  در حوزه هاي  مختلف بحث و تبادل نظر کردند.  

 در اين نشست که با حضور «رستم مينيخانف» رئيس جمهوري تاتارستان، برگزار شده بود، او طي سخناني ارتباط با  کشورهاي اسلامي را از اولويت هاي سياست خارجي روسيه دانست و اظهار کرد: تاتارستان آماده همکاري با کشورهاي عضو سازمان همکاري اسلامي در عرصه هاي مختلف نفت، ماشين سازي، توليد کاميون و محصولات کشاورزي است .

کاظم جلالي سفير کشورمان در روسيه نيز در اين نشست در سخنراني خود ضمن اشاره به ارتقا روابط روز افزون ايران و روسيه اظهار اميدواري کرد که در دولت جديد جمهوري اسلامي ايران به رياست حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي  روابط دو کشور مستحکم‌تر شود.  

جلالي با بيان اينکه ولاديمير پوتين اولين رهبر جهان بود که براي حجت‌الاسلام والمسلمين سيدابراهيم رئيسي، رئيس جمهوري منتخب ايران پيام تبريک فرستاد، تصريح کرد: اين به معناي اراده جدي فدراسيون روسيه براي گسترش بيش از پيش روابط با جمهوري اسلامي ايران است.

جلالي با اشاره به سفر ابراهيم  رئيسي به جمهوري تاتارستان در سال‌هاي پيش، روابط تهران و جمهوري تاتارستان را مطلوب ارزيابي کرد و اظهار کرد : جمهوري تاتارستان از گذشته تاريخ  افتخارآميزي  داشته است و خوشحاليم که الان هم بسترساز همکاري هاي کشورهاي اسلامي است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar