اعتماد/ فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي گفت: شيوع کرونا در کشور و جهان در ذات خود يک تهديد براي جامعه بشريت و براي سلامتي اين جامعه است که نيروي زميني ارتش توانست اين تهديد را براي خدمات رساني بيشتر به محرومان به فرصت تبديل کند.

امير کيومرث حيدري، فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي روز پنجشنبه در آيين بهره‌برداري دومين بيمارستان دائمي و مجهز تنفسي ارتش در خاش اظهارداشت: در ارتش جمهوري اسلامي ايران صراط مستقيم را در پيروي از رهبر معظم انقلاب جستجو کرديم و ولايت را نعمت عظماي الهي مي‌دانيم از اين رو بالاترين نعمت‌ها ولايت، هدايت، امامت و رهبري داشتن است. 

وي با بيان اينکه ارتش جمهوري اسلامي ايران در رکاب ولي امر مسلمانان توانست هر بحران و تهديدي که براي اين کشور اسلامي رخ داده را به فرصت تبديل کند افزود: حضور ارتش در دوران شيوع کرونا در مناطق مختلف فرصتي براي خلاقيت، نوآوري و ترجمان جديد از کارهاي جهادي است.

فرمانده نيروي زميني ارتش تصريح کرد: چيني‌ها که امروز به عنوان سردمدار اقتصاد دنيا مطرح هستند و افتخارشان اين است که ۱۰ روزه يک بيمارستان ايجاد کردند اما امروز جمهوري اسلامي ايران و نيروي زميني ارتش رکورد دار کار جهادي و کار براي رضاي خدا بوده و بيمارستاني که امروز بهره‌برداري مي‌شود در يک فرصت ۴۸ ساعت ايجاد شده و اين مهم يک رکورد در ولايتمداري و کار جهادي است.
 
وي خاطرنشان کرد: بايد عرض ارادت کنم به حضور مردم سيستان و بلوچستان که رهبر عزيز ما ۲ صفت بسيار زيبا براي آنان در نظر گرفتند و بلوچستان را گنج پنهان و سيستان را تنگه احد ناميدند ما امروز در بلوچستان هستيم، بلوچستاني که آمار شهدايش مبين عشق به اسلام، وحدت، ولايت و نظام جمهوري اسلامي ايران است.

سرتيپ حيدري بيان کرد: تشکر مي‌کنم از ائمه جمعه و علماي اهل سنت که در سخنان خود براي نسل جوان حول محور وحدت حرف مي‌زنند و اين جوانان را تربيت مي‌کنند که امروز سيستان و بلوچستان از امنيت برخوردار باشد و فرصت ايجاد مي‌کنند که خدمتگزاران در جهت رفاه و آسايش مردم قدم بردارند.

وي گفت: ما نيروهاي مسلح‌ايم که در رکاب يک امام هادي و فرمانده شعار اينکه «همواره ارتشي و سپاهي يک لشکر الهي است» را داريم و خدا را شکر مي‌کنيم که نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران با توجه به دستوري که فرماندهي جهادي ارتش صادر کرد توانست براي سرفرازي اين نيرو اقدام و در خطه‌اي که نيازمند به حضورش بود خدمتگزاري کند.

فرمانده نيروي زميني ارتش خدمت به مردم را عين ولايتمداري ذکر کرد و افزود: امروز ضمن افتتاح اين بيمارستان براي خدمت به مردم نجيب و شريف سيستان و بلوچستان و خاص شهر خاش اقدامات لازم براي رفع مشکل آب و برق چند روستايي که در صحبت‌هاي فرماندار گفته شد بزودي شروع مي‌شود.

وي خدمت به مردم خاش و افتتاح اين بيمارستان را در روز عيد ولايت يک سعادت دانست و گفت: اميدواريم که ظرفيت اين بيمارستان مجهز و دايمي در افزايش توانمندي بهداشت و درمان خاش در خدمت رساني به مردم را بطور قابل توجه افزايش دهد.

سرتيپ حيدري همچنين دستور خدمات رساني و نصب چند دستگاه آب شيرين کن و حفر چاه آب آشاميدني و رفع مشکلات برق چند روستاي شهرستان خاش را صادر کرد.

دومين بيمارستان مجهز و دائمي تنفسي ارتش که با سازه‌هاي سبک ساخته شده است در خاش با حضور فرمانده نيروي زميني ارتش، استاندار سيستان و بلوچستان و ائمه جمعه شيعه و سني امروز پنجشنبه افتتاح شد.

نخستين بيمارستان مجهز و دائمي تنفسي ارتش روز ۲۳ تيرماه گذشته در زاهدان افتتاح شد .

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar