سپاه نيوز/ فرمانده نيروي دريايي سپاه گفت: اگر دشمن بي‌عقلي کند و يا تجاوزي از او  عليه نظام اسلامي سر بزند، آن تجاوز را بايد در نطفه نابود و محو کنيم.

سردار عليرضا تنگسيري فرمانده نيروي دريايي سپاه در روز عيد غدير، ضمن ديدار با رزمندگان جزاير نازعات و خانواده‌هاي مستقر در اين جزاير از حضور فعال و مجاهدت‌هاي مؤثر آنان در اين جزاير تجليل کرد.

در اين بازديد که حجت‌الاسلام صداقت مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در نيروي دريايي سپاه و تعدادي از معاونين و مسئولان اين نيرو هم حضور داشتند، دريادار تنگسيري، فرمانده نيروي دريايي سپاه، هداياي ويژه مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) را به رزمندگان مستقر در جزاير نازعات خليج فارس اهدا و سلام گرم و محبت‌آميز معظم‌له را به آنان ابلاغ کرد.

وي در جمع رزمندگان مستقر در جزاير، گفت: سردار دل‌ها شهيد حاج قاسم سليماني، جمهوري اسلامي را به عنوان حرم مي‌دانست و ما با پيروي از مکتب او بايد قدر اين نظام اسلامي، شيعي، محمدي و علوي را بدانيم و از خدا بخواهيم به ما توفيق دهد که لياقت جايگاه خادمي مردم در اين حرم را داشته باشيم.

فرمانده نيروي دريايي سپاه به دنيا آمدن و پاسدار بودن در حکومتي که توسط نايب امام زمان (عج) تشکيل شده است را از الطاف و عنايات خداوند متعال به رزمندگان دريادل عنوان کرد و افزود: از مظلوميت و حقانيت انقلاب دفاع و با عمل شايسته بايد مردم را به پايبندي به اهداف و آرمان‌هاي اين انقلاب دعوت کنيم.

دريادار تنگسيري با تأکيد بر اينکه رزمندگان مستقر در جزاير و خطوط مأموريتي نيروي دريايي سپاه بايد سطح آمادگي خود را در بالاترين نقطه نگه دارند، روحيه معنوي خود را تقويت کنند و با توکل بر خداي سبحان خود را براي انجام سخت‌ترين مأموريت‌ها آماده کنند، گفت: اگر دشمن بي‌عقلي کند و يا تجاوزي از او عليه نظام اسلامي سر بزند، آن تجاوز را بايد در نطفه نابود و محو کنيم.

وي با اشاره به آيه شريفه «يريدون ليطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون»، گفت: اگر جمهوري اسلامي همانند برخي از کشورها از آرمان‌ها و ارزش‌هاي والاي خود دفاع نمي‌کرد و تن به ذلت مي‌داد، چيزي از آن باقي نمي‌ماند، البته توطئه‌هايي که دشمنان اين نظام براي نظام اسلامي در نظر مي‌گيرند، با عنايت خداوند متعال به خودشان برمي‌گردد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه با بيان اينکه بايد مراقب وسوسه‌هاي شيطاني باشيم تا پاداش خدمت ما به بدي تبديل نشود، گفت: انسان مخلص و مجاهد که به خدا توکل دارد و اجر خود را از خدا طلب مي‌کند، توفيقات خادمي به انقلاب، نظام و مردم را از عنايات پروردگار به خود مي‌داند که کمتر نصيب کسي خواهد شد.

سردار تنگسيري همچنين با شرح حديثي از حضرت امام رضا (ع) درباره اهميت و تکريم عيد سعيد غدير و گراميداشت اين روز شريف که مي‌فرمايند «اگر مردم فضيلت حقيقي اين روز را مي‌شناختند، فرشتگان روزي ده بار با آنها دست مي‌دادند»، افزود: مسئله غدير مربوط به همه مسلمانان است چون به معناي حاکميت عدالت، فضيلت و ولايت الله است و به همين خاطر غدير مايه وحدت بين مسلمانان است.

وي خاطرنشان کرد: غدير قطعاً ادامه خط رسالت بعثت پيامبر گرامي اسلام است و همانگونه که بعثت پيغمبر مايه وحدت تمامي انسان‌ها شد، غدير نيز تداوم راه نبوت و رسالت است و اين خط مي‌تواند مايه وحدت شيعه و سني باشد.

فرمانده نيروي دريايي سپاه با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري درباره «مسئله غدير يعني گزينش علم، تقوا، جهاد، ورع و فداکاري در راه خدا و سبقت در ايمان و اسلام و تکيه بر روي اينها در تشخيص و تعيين مديريت جامعه»، گفت: اگر مديران جوامع اسلامي حائز اين شايستگي‌ها باشند، جوامع اسلامي پيشرفت مي‌کنند، رشد و تعالي مي‌يابند، اينکه شما امروز مي‌بينيد متأسفانه با نفوذ منافقان و ظالمان در مواردي برخي جوامع را به نوعي دچار انحرافاتي کرده و آنها را به جان هم انداخته‌اند، بر اثر همين فاصله گرفتن از آموزه‌هاي غدير است که دعا مي‌کنيم خداوند به همه امت‌هاي اسلامي معرفت و بصيرت ديني عنايت فرمايد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar