ايرنا/ نويسندگان کتابي درباره ماه‌هاي آخر رياست «دونالد ترامپ» نوشتند: «عمران‌خان» نخست وزير پاکستان ترور (سردار سپهبد شهيد حاج) «قاسم سليماني» به دستور رئيس جمهوري سابق آمريکا را بزرگترين اتفاقي توصيف کرد که وي تاکنون در تمام عمر مشاهده نموده و از آن ابراز نگراني کرده بود.

روزنامه انگليسي زبان «نيوز» پاکستان روز پنجشنبه با استناد به بخشهايي از کتاب نوشته دو روزنامه نگار نشريه «واشنگتن پست» گزارش داد که ترامپ در روزهاي اقامت در کاخ سفيد زمستاني از فلوريدا از گفت وگوي وي با نخست وزير پاکستان پس از عمليات ترور سردار قاسم سليماني سخن گفت.

کتاب "من به تنهايي مي‌توانم آن را برطرف کنم" (I alone can fix it) نوشته شده توسط «کارول لئونيگ» و «فيليپ راکر» به آخرين سال رياست ترامپ به عنوان رئيس جمهوري ايالات متحده آمريکا اختصاص داده شده است.

کارول لئونيگ و فيليپ راکر به نقل از سخنان ترامپ در اين گزارش آوردند: رئيس جمهوري وقت آمريکا ترور فرمانده ارشد جمهوري اسلامي ايران را يک اقدام شگفت انگيز دانست و در مصاحبه خود به گفت وگو با نخست وزير پاکستان نيز اشاره کرده است.

دونالد ترامپ افزود که با نخست وزير پاکستان گفت وگو داشته و عمران‌خان به او گفته که ترور فرمانده ارشد ايراني بزرگترين اتفاقي است که وي در تمام عمر خود آن را مشاهده کرده است.

وزارت امور خارجه پاکستان ساعاتي پس از ترور سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني فرمانده سابق سپاه قدس به دست نيروهاي آمريکا در خاک عراق، ضمن ابراز نگراني شديد از اوضاع فعلي، بر ضرورت اجتناب از هرگونه اقدام يکجانبه و تهاجمي تاکيد کرد.

سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني فرمانده سابق سپاه قدس و «ابومهدي المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبي» عراق به همراه ۸ نفر ديگر بامداد روز جمعه ۱۳ دي ۱۳۹۸ در مسير فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رييس جمهوري وقت رژيم آمريکا و با پهپادهاي وزارت دفاع اين کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسيدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پاسخ به عمليات تروريستي رژيم ترامپ روز ۱۸ دي ۱۳۹۸ دهها موشک بالستيک به سمت پايگاه «عين‌الاسد» مقر نيروهاي آمريکايي در استان «الانبار» عراق شليک کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar