فارس/ دبير کل شوراي همکاري خليج فارس ضمن تکرار ادعاهاي ضد ايراني خواستار گنجاندن مسائل منطقه و موشکي در مذاکرات برجام شد.

دبير کل شوراي همکاري خليج فارس بامداد جمعه با بيان اتهامات اثبات‌نشده ايران را به دخالت در امور داخلي کشورهاي منطقه متهم کرد.

«نايف الحجرف» دبيرکل شوراي همکاري خليج فارس ايران را به دخالت در امور داخلي کشورهاي منطقه متهم کرد و مدعي شد ايران بايد حمايت از «گروه‌هاي تروريستي» را در يمن، سوريه، عراق و لبنان متوقف کند.

وي همچنين خواستار گنجاندن مسائل منطقه و موشکي در مذاکرات برجام شد. دبير کل شوراي همکاري خليج فارس گفت مذاکرات وين بايستي علاوه بر برنامه هسته‌اي ايران به رفتارهاي منطقه‌اي و برنامه موشکي اين کشور نيز رسيدگي کند.

«نايف الحجرف» چند روز پيش هم اتهامات مشابهي به ايران وارد کرده و درخواست مشابهي را مطرح کرده است. «سعيد خطيب‌زاده»، سخنگوي وزارت خارجه جمهوري اسلامي ايران پيشتر درخواست شوراي همکاري درباره مسائل منطقه و موشکي را مردود دانسته است.

الحجرف شنبه هفته جاري با بيان اين ادعا که رفتارهاي تهران، «ثبات منطقه را بر هم مي‌زند» گفته بود مذاکرات هسته‌اي وين بايد مسائل مربوط به «رفتار ايران» را هم مورد رسيدگي قرار دهد و «منحصر به اجراي مجدد توافق هسته‌اي نباشد».

اواخر خردادماه سال جاري هم وزيران خارجه کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس  مدعي شدند که بايد اعضاي اين شورا در گفت‌و‌گوهاي هسته‌اي با ايران مشارکت داشته باشند.

«سعيد خطيب‌زاده» سخنگوي وزارت امور خارجه ايران اتهامات تکراري و بي اساس وارده در بيانيه پاياني نشست ۱۴۸ وزراي خارجه کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس، را مردود شمرد و اين رويکرد شوراي همکاري را کاملا غيرسازنده توصيف کرد.

خطيب زاده با دوگانه خواندن سياست برخي از کشورهاي شورا در ادعاي درخواست بهبود مناسبات با جمهوري اسلامي ايران از يک سو و ايراد اتهامات بي اساس از سوي ديگر، شوراي همکاري را  عملا گروگان زياده خواهي‌هاي سياست‌هاي شکست خورده اقليت پرهياهويي از کشورهاي اين شورا خواند و گفت: «هيچگونه مداخله‌اي را در برنامه هسته‌اي، موشکي و امور مرتبط با سياست‌هاي نظامي و دفاع بازدارنده خود بر نمي‌تابيم.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar