تسنيم/ رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: وزراي دولت سيزدهم از تجربيات مسئولان گذشته استفاده کنند و استفاده از تجربيات به اين معنا نيست که به آنها پستي داده شود؛ دولت آينده تلاش کند که با عزت تحريم‌ها را بردارد.

محمود واعظي رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور در حاشيه آخرين جلسه دولت دوازدهم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما نمي‌توانيم خودمان به خودمان نمره دهيم چون نمره دادن را به مردم واگذار کرديم، مردم درباره نمره‌اي که مي‌دهند شرايط را در نظر بگيرند.

وي افزود: کشور در شرايط جنگ اقتصادي است و اميدوارم اين وضعيت تغيير يابد و اگر اين وضع يابد، مردم بايد عملکرد دولت فعلي را با عملکرد دولت بعدي مقايسه کنند و ببينند در شرايط تحريم اين دولت بهتر کشور را اداره کرده يا دولت آينده؛ ما نمي‌خواهيم از خودمان تعريف کنيم بلکه تلاش خود را براي توسعه و رفاه کشور و اينکه بتوانيم خدمت بيشتري به مردم کنيم، انجام داديم و مي‌دهيم.

رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور با بيان اينکه متأسفانه برخي از رقباي دوران انتخابات همان رويه دوران انتخابات را ادامه مي‌دهند، خاطر نشان کرد: اميدواريم دولت سيزدهم اين رويه را در پيش نگيرد چراکه زمان رقابت تمام شده و دولت فعلي بايد تجربيات خود را در اختيار دولت بعدي قرار بدهد. وزارت خارجه دولت سيزدهم بايد شکل گيرد و سياست خارجي مشخص شود و بعد از آن مي‌توان قضاوت کرد؛ ما در دولت کوشيديم تا تحريم برداشته شود و بايد ببينيم که نظر دولت سيزدهم چيست و از اواخر اين هفته مشخص خواهد شد.

واعظي خاطر نشان کرد: سياست دولت ما همواره بر اين بوده که کالاي اساسي و کالايي که وارد گمرک مي‌شود با پول بيت المال وارد کشور شده و بايد براي مصرف عموم قرار گيرد.

وي تصريح کرد: دولت آمريکا و ترامپ از همه نفوذ خود استفاده کرد تا در ايران بهم‌ريختگي ايجاد کند و مردم را در مقابل نظام قرار دهد و آن‌ها هدف‌گذاري کرده بودند که نظام فروبپاشد و بزرگترين کاري که اين دولت انجام داد اين بود که با همراهي مردم و رهنمود‌هاي رهبر معظم انقلاب، نظام را مستحکم‌تر از گذشته حفظ و هدف‌گذاري‌هاي دشمن را خنثي کرد.

رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور ادامه داد: درست است که مشکلات معيشتي براي مردم ما ايجاد شده ولي مردم مقاومت کردند و دولت جديد آمريکا هم اعلام کرد که سياست ترامپ عليه ايران سياست شکست خورده‌اي است. دولت قصد داشت کار‌هاي زيادي انجام دهد که به تأخير افتاد و برخي طرح‌هاي دولت که نياز به تکنولوژي داشت به‌دليل تحريم‌ها با مشکل مواجه شد.

واعظي گفت: وزراي دولت سيزدهم از تجربيات مسئولان گذشته استفاده کنند و استفاده از تجربيات به اين معنا نيست که به آنها پستي داده شود؛ دولت آينده تلاش کند که با عزت تحريم‌ها را بردارد.

وي در پايان درخصوص فعاليت خود پس از پايان دولت اظهار داشت: بايد بعد از سال‌هاي طولاني به بازنشستگي برويم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar