برنا/ يک فعال سياسي اصلاح طلب تصريح کرد: آقاي رييسي در تعيين تيم ديپلماسي بايد دقت زيادي به خرج بدهد و اتفاقي را که در دولت آقاي روحاني افتاد و مذاکرات برجام در درون تيم دولت بود، حفظ کند.
 
«زهرا نژاد بهرام»، فعال سياسي اصلاح طلب، در رابطه با اهميت تصميم رييسي و رويکرد او در سياست خارجي به برنا گفت: آقاي رييسي در وضعيتي بسيار خاص قرار دارد و‌ دو مساله مهم پيش رو دارد؛ يکي مساله بين الملل است که حتما بايد تيم بسيار حرفه اي و پر کاري داشته باشد و دستگاه بين المللي اش را با دقتي بسيار جدي و فارغ از تبليغ جناحي انتخاب کند. با اينکه سياست هاي کلان زير نظر رهبري است اما تيم آقاي رييسي به ميدان مي رود و به نظر مي رسد، آقاي رييسي در تعيين اين تيم بايد دقت زيادي به خرج بدهد و اتفاقي را که در دولت آقاي روحاني افتاد و مذاکرات برجام در درون تيم دولت بود حفظ کند و اين اعتبار دولت را حفظ مي کند و امري است که بايد در دستگاه ديپلماسي تعريف شود، اين اتفاق در دولت آقاي روحاني حفظ شد.

او افزود: در کنار اين مساله بايد مسائل منطقه اي مورد توجه آقاي رييسي باشد ارتباطات با همسايه ها در اولويت ما است. ما در منطقه اي زندگي مي کنيم که بحران زده است امروز افغانستان و عراق و سوريه نمونه اي هستند آذربايجان و ارمنستان در همسايگي ما دچار اختلافاتي هستند تيمي حرفه اي و قوي بايد در اين زمينه، تمرکز داشته باشند و موضوعات منطقه اي همگام با مسائل بين الملل پيش بروند. بايد به شدت در مسير اعتماد زايي در منطقه کار شود.

نژاد بهرام خاطزنشان کرد: مساله بعدي پيش روي آقاي رييسي مساله همبستگي اجتماعي است. آقاي رييسي بايد در دو حوزه وزارت کشور و وزارت امور خارجه کار کند. مديريت فضاي مجازي و وزارت ارتباطات فضايي گسترده را در اختيار دارد و آقاي رييسي بايد در اين فضا ها مشکلات را مرتفع کند دلجويي از مردم و پذيرش حق مردم و باور نقش مردم در تعيين کنندگي و احساس آرامش مردم از بزرگترين، وظايف آقاي رييسي است. حال که سه قوه در کنار هم قرار دارند و يد واحده هستند به نظر مي رسد دسترسي به اين اهداف دور از ذهن نيست.

اين چهره سياسي در رابطه با رويکرد رييسي در قبال تصمياتي مثل صيانت از فضاي مجازي که در مجلس گرفته مي شود، اظهار کرد: اگر آقاي رييسي بخواهد به شعار هايش عمل کند در گفتگويي ضبط شده از ايشان گفته بودند که چرا بايد فضاي مجازي بسته شود، من خودم فالورهاي زيادي در فضاي مجازي دارم بنابراين با اين طرح موافقت نخواهند کرد. ايشان اهل فضاي مجازي هستند و فضاي مجازي را به خوبي مي شناسند و بايد نسبت به اين طرح واکنشي جدي نشان بدهند و نبايد به آن تن بدهند،  کساني که اين طرح را تصويب کرده اند نمي دانند که مردم صاحبان حق در فضاي مجازي هستند و از تکنولوژي هايي که در آينده مي آيند خبر ندارند. اين گونه سياست ها جواب نمي دهد و مردمان ما هم کساني نيستند که به اين طرح ها تن بدهند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar