انتخاب/ منصور ارضي گفت: از برگزار نشدن هيأت در سال گذشته استغفار کنيد که چرا کوتاه آمديد؟ امسال راهکار را همگان بلد شديم. اجازه دهيد تمام مردم خادم امام حسين(ع) شوند و از آنها براي فضاسازي هيأت‌ها و شهر استفاده کنيد.
 
منصور ارضي گفت: از برگزار نشدن هيأت در سال گذشته استغفار کنيد که چرا کوتاه آمديد؟ امسال راهکار را همگان بلد شديم. اجازه دهيد تمام مردم خادم امام حسين(ع) شوند و از آنها براي فضاسازي هيأت‌ها و شهر استفاده کنيد.
همايش مجازي ۱۰ هزار هيأت برگزيده کشور صبح امروز يکشنبه ۱۰ مردادماه با حضور حجت الاسلام محمد قمي رئيس سازمان تبليغات اسلامي و حاج منصور ارضي مداح اهل بيت (ع) به صورت زنده در اپليکيشن «تکيه» برگزار شد.
منصور ارضي مداح اهل بيت در اين مراسم با اشاره به اينکه ما همواره جلسات عزاداري را اجرا کرديم و به دنبال احيا نبوديم، در حالي که احياي خودمان و حاضران در جلسه بسيار مهم است، اظهار کرد: احيا چيزي است که همه به دنبال آن هستيم، اما عمل نمي کنيم. مجالسي که اجرا کرديم به خصوص در سال گذشته که بسيار سخت بود و بسيار هم درگير شديم، فوايد خود را دارد، اما آن هدف احيا محقق نشد.
وي با اشاره به اينکه آرزوي من و خواسته ام از امام حسين(ع) اين است که کمک کند تا ما خودمان و حاضران در جلسه را احيا کنيم، تصريح کرد: روز ۱۵ خردادماه سال ۴۲ مطابق با ۱۲ محرم من امتحان دبيرستان داشتم که همراه مادر و برادرم به مدرسه مي رفتم. زماني که به ميدان اعدام رسيدم، جنازه سينه زن هاي حسيني روي زمين بود و افرادي هم تير خورده و با تني مجروح، شعار «يا مرگ يا خميني» سر مي دادند. در آ ن زمان اگر سينه زن يا مداحي تشنه مي شد، آب به او مي دادند.
ارضي گفت: سينه زن ها پاي دين ايستادند. امروز مداحان و مديران هيأت ها بنا ندارند پاي برگزاري مجالس حسيني بايستند.
اين مداح اهل بيت افزود: کلام امام جواد(ع) اين است که اگر از امام حسين(ع) غافل شويم از توحيد غافل شده ايم. هيأت ها از فضاي مجازي استفاده کنند، اما اجازه ندهند که دشمن از چگونه برگزار شدن مجالس عزاداري سوء استفاده کند.
وي با بيان اينکه فضاي مجازي را دشمن براي ما فراهم کرده است، تصريح کرد: سال گذشته به وزير بهداشت و مسئولين اين وزارتخانه گفتم ممکن است فعاليت مدافعان سلامت را تعطيل کنند و يا به خاطر کرونا فعاليت مرزبانان را تعطيل کرد؟ هيأت ها را هم نمي توان تعطيل کرد زيرا فعاليت آنها در گرو سلامت معنوي مردم است. تظاهرات هايي که اين روزها در شهرهاي مختلف و حتي تهران ايجاد شد، ناشي از چيست؟
ارضي افزود: ما بايد برنامه ريزي کنيم تا جلسات عزاداري را با رعايت پروتکل هاي بهداشتي برگزار کنيم و به دنبال برگزاري مجازي نباشيم، زيرا اين جلسات ميدان مبارزه ماست. بايد در شهرها تمام مراسم هاي سنتي البته جدا از آنها که خط قرمز هستند، مانند قمه زني که مقام معظم رهبري حرام کردند بايد برگزار شود. گناهکاران، بي حجابان و عرق خوران بايد ببينند که امام حسين(ع) هنوز زنده است و فرصت براي برگشتن دارند.
اين مداح اهل بيت افزود: زماني که حکومت نظامي در دوران پهلوي بود، برنامه ريزي مي کرديم، هم تظاهرات داشته باشيم و هم براي امام حسين(ع) سينه زني کنيم. امروز هم نبايد شل بگيريم که فرد در خانه بنشيند و روضه بخواند و ديگران مجازي مستمع باشند.
وي گفت: اين دولت هشت سال از مقام معظم رهبري خرج کرد و به قول آقاي مصباح هر چه به دولت گفتيم، گفتند به نظام اعتراض مي کنيد؛ در حالي که مقام معظم رهبري روضه اش را حتي يک نفره تعطيل نکرد. چرا سال قبل برخي جلسات روضه را تعطيل کردند؟ براي اين بايد استغفار عملي کنيد.
ارضي افزود: استغفار کنيد که چرا کوتاه آمديد؟ امسال راهکار را همگان بلد شديم. اجازه دهيد تمام مردم خادم امام حسين(ع) شوند و از آنها براي فضاسازي هيأت ها و شهر استفاده کنيد.
اين مداح اهل بيت افزود: هر نظامي که ارکانش تعطيل شود، کارش تمام است. هيأت و سينه زني رکن اصلي نظام است. ما روزي در تظاهرات انقلاب شعار مي داديم «اي عبيد لعين، مرد قانون شکن، کاخ ظلم تو را مي کنم ريشه کن، زنده بادا حسين، مرده بادا يزيد، مرگ بر شاه».
وي افزود: روزي در سر چهارراه چهارسو در بازار، مداحان بايد در دسته عزاداري و روي چهارپايه شاه را دعا مي کردند. به حاج اکبر ناظم گفتم حواست باشد اينجا همان محل است. او روي چهارپايه نوحه اي خواند و خود را به غش کردن زد و انداخت تا به بيمارستان رسيد و خبردار شد که ديگر مشکلي نيست، بلند شد. چرا امروز شرايط فرق کرده است و برخي نان به نرخ روزخور شده اند؟ مي گويند جلسه را تعطيل کنيد، تعطيل مي کنند. مي گويند جلسه بگيريد، جلسه برگزار مي کند.
وي گفت: براي وعظ و منبر فردي را بياوريد تا براي مردم از اخلاق و شهدا بگويد. واقعاً جاي حاج قاسم سليماني خالي است، او مرد روضه بود.
ارضي افزود: معاون وزير بهداشت مي گويد هيأت ها بايد به دستور مراجع و مقام معظم رهبري عمل کنند. جمع کنيد برويد، دولت شما ديگر تمام شد. ما طبق فرمان مقام معظم رهبري پاي جلسات ايستاده ايم. اين روزها مي گويند مجازي هيأت بگيريد. ما از واقعيتش چه استفاده اي کرده ايم که از مجازي ببرند.
اين مداح اهل بيت در پايان خاطرنشان کرد: اين دولت بليت سفر به ترکيه، مغولستان و... را ارزان کرد تا کربلا تعطيل شود. آنها خائن بودند. ما بايد بايستيم و با حضور تمام نيروها، زنده جلسه بگيريم و سينه بزنيم. تا يک سال غفلت در سال قبل را جبران کنيم. دستگاه امام حسين(ع) شفابخش است. اينها مي خواستند بگويند نيست. همواره بيماران لاعلاج را به هيأت مي آوردند و شفا مي گرفتند. آيا دروغ است؟ جبهه را خالي نکنيد و کار را به فضاي مجازي نکشيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar