فارس/ نماينده روسيه در سازمان‌هاي بين‌المللي مستقر در «وين»تصريح کرد که برجام بايد به شکل اوليه احيا شود و رسيدن به يک توافق جديد با ايران غيرممکن است.

«ميخائيل اوليانوف» نماينده روسيه در سازمان‌هاي بين‌المللي مستقر در «وين» اتريش در مصاحبه با روزنامه «ايزوستيا» تصريح کرد که گرچه زمان دقيق دور هفتم مذاکرات «وين» براي احياي برجام نامشخص است اما اين مذاکرات بعد از مراسم تحليف رياست‌جمهوري آيت‌الله «سيدابراهيم رئيسي» برگزار خواهد  شد.

اوليانوف در اين خصوص گفت: «فقط زماني مي‌توانيم (تاريخ دقيق) را حدس بزنيم که دور هفتم آغاز شود. از ۲۰ ژوئن (۲۹ تيرماه) وقفه داشتيم. در ابتدا قرار بود بعد از وقفه ۱۰ روزه برگزار شود اما اين طور نشد. در حال حاضر ما فقط مي‌د انيم که مذاکرات بعد از تحليف رئيس‌جمهور جديد ايران از سر گرفته مي‌شود. مراسم (تحليف) پنجم آگوست (پنجشنبه ۱۴ مردادماه) برگزار مي‌شود. اين که چقدر بعد از پنجم آگوست، نشست برگزار شود، هنوز نامشخص است. تحليلگران در اين فکر هستند که آيا ۱۵ يا ۲۰ آگوست (۲۴ يا ۲۹ مردادماه) برگزار مي‌شود يا خير. برخي مي‌گويند که سپتامبر (ماه آينده ميلادي) برگزار مي‌شود و برخي نيز سخن از برگزاري نشست در ماه اکتبر (ماه بعد از سپتامبر) مي‌آورند».

نماينده روسيه در سازمان‌هاي بين‌المللي مستقر در وين در ادامه در پاسخ به سؤالي درباره موضع جديد ايران گفت که احتمالاً‌ دولت جديد ايران مواضع خود را در خصوص برخي موضوعاتي که در مذاکرات وين درباره احياي برجام مورد بحث قرار گرفته تطابق مي‌‌دهد.

اوليانوف در اين خصوص گفت: «نمي‌دانيم چه تغييراتي با روي کار آمدن رئيس‌جمهور جديد و تشکيل دولت جديد، ممکن است در رويکرد ايران به وجود آيد اما نمي‌تواند اين احتمال را کنار گذاشت که ديدگاه طرف ايراني در خصوص برخي موضوعات مورد بحث قرار گرفته در وين تطابق داده مي‌شود. البته هنوز چيزي در اين رابطه نمي دانيم».

نماينده روسيه بار ديگر بر لزوم احياي برجام به شکل اوليه تأکيد کرد و گفت که رسيدن به يک توافق جديد غيرممکن است.

اوليانوف توضيح داد: «از نظر ما، هيچ جايگزيني براي احياي برجام به شکل اوليه آن وجود ندارد. تمامي گمانه‌زني‌ها درباره شروع از اول، نوشتن يک توافق جديد توهم است.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar