ايلنا/ رئيس بنياد اميد ايرانيان گفت: ما توقع نداريم که در رأس کابينه از چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلب استفاده شود اما اين توقع را داريم که بدنه دولت فعلي قلع و قمع نشود و دولت سيزدهم با استفاده از تمامي ظرفيت‌ها و براساس شايستگي، کارآمدي و شاخص‌هاي توانايي و اقتدار و همراهي با دولت تشکيل شود.

محمدرضا عارف در گفت وگوي تفصيلي با ايلنا به سوالات مختلفي درباره انتخابات رياست جمهوري، مسائل روز کشور و وضعيت جريان اصلاحات پاسخ گفت .

رئيس بنياد اميد ايرانيان در بخشي از اين گفت‌وگو در خصوص پيش‌بيني‌ خود از کابينه دولت سيزدهم و حضور اصلاح‌طلبان در اين کابينه، اظهار کرد: من اطلاعي از کابينه دولت سيزدهم ندارم و اطلاعات من در حد اطلاعات رسانه‌هاست. قطعاً ما توقع نداريم که از اصلاح‌طلبان در رأس کابينه استفاده شود. 

وي افزود: عموماً بايد در چينش کابينه شايسته‌سالاري مدنظر قرار گيرد و بين رئيس‌جمهور و اعضاي کابينه بايد اعتماد و صميميت وجود داشته باشد، بنابراين ما توقع نداريم که در رأس کابينه از چهره‌هاي شاخص اصلاح‌طلب استفاده شود اما اين توقع را داريم که بدنه دولت فعلي قلع و قمع نشود و دولت سيزدهم با استفاده از تمامي ظرفيت‌ها و براساس شايستگي، کارآمدي و شاخص‌هاي توانايي و اقتدار و همراهي تشکيل شود.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينکه دولت بايد افراد کارآمد را به کار بگيرد، گفت: به نظر من بهتر است با سعه صدر روي توانايي افراد دقت شود. کساني که موفق بودند و عملکرد مثبتي داشتند و آمادگي همکاري با دولت را دارند، به کار گرفته شوند. 

وي خاطرنشان کرد: اگر آقاي رئيسي به شعاري که دادند پايبند باشند و دولتي فراجناحي تشکيل دهند، ما خوش‌بين هستيم که دولت سيزدهم،  بتواند دولت موفقي شود.

گفتني است مشروح گفت‌وگو با رئيس بنياد اميد ايرانيان طي روزهاي آينده منتشر خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar