نورنيوز/ امروز پس از گذشت نزديک به سه هفته، کشتي «گلدن بريليانت» که رسانه‌هاي غربي مدعي برخوردش با مين‌هاي ايراني و ربايش آن توسط نيروهاي ايراني شده بودند، ساعتي پيش صحيح و سالم و با همان پرچم سنگاپور وارد اسکله شماره ۴۹ بندر شهيد شده تا بارگيري کند.

سه هفته پيش بود که در آستانه برگزاري مراسم تحليف رياست جمهوري در ايران، رژيم صهيونيستي با حمايت سنگين سياسي-رسانه‌اي آمريکا و انگليس اقدام به جوسازي سنگين رسانه‌اي با هدف ناامن‌نمايي خليج فارس و درياي عمان کرد.

اين جوسازي سنگين که همراهي فوري «دومينيک راب» و آنتوني بلينکن» وزراي خارجه انگليس و آمريکا را در پي داشت و حتي منجر به تهديد ايران به پاسخ‌گويي متقابل نظامي شد با دو ادعاي غير مستند در خصوص نقش ايران در سانحه رخ داده براي کشتي اسرائيلي «مرسر استريت» و ربايش دو کشتي «آسفالت پرينسس» و «گلدن بريليانت» کليد خورد.

در آن زمان رويترز در خبري دروغ نوشت: افراد مسلح مورد حمايت ايران با ورود به کشتي ربوده شده «آسفالت پرينسس» در خليج عمان، خدمه آن را به گروگان گرفتند و کشتي «گلدن برليانت» (Golden Brilliant) را نيز به مقصد نامعلومي برده‌اند.

العربيه فارسي نيز اين خبر دروغ را اين‌گونه روايت کرد: بنا به اعلام منابع دريايي و همچنين رسانه‌اي بريتانيا نفتکش «گلدن بريليانت» حامل پرچم سنگاپور و يک کشتي ديگر به نام «آسفالت پرينسس» توسط افراد مسلح مورد حمايت ايران در آب‌هاي بين‌المللي مقابل بندر الفجيره، امارات عربي متحده، ربوده شده و در خليج عمان به سوي مقصدي نامعلومي منتقل شدند.

در همان زمان، بسياري از شبکه‌هاي مجازي هم‌سو با غرب نيز براي تکميل جنگ رواني آغاز شده موضوع مين گذاري آبراه هاي منطقه از سوي ايران را نيز مطرح کردند و در يک فضاسازي سنگين مدعي شدند که کشتي تانکر «گلدن بريليانت» که حاوي مواد شيميايي و حامل پرچم سنگاپور است در شرق تنگه هرمز با مين‌هاي کاشته شده از سوي نيروهاي ايراني برخورد کرده است.

اين عمليات رواني سنگين که از يک سو با هدف ناامن‌سازي منطقه و مقصر جلوه دادن ايران براي تشديد فشار در مذاکرات وين و از سوي ديگر بر هم زدن آرامش موجود در کشور در آستانه تحليف رياست جمهوري انجام شد، گرچه ابتدا با همراهي غربي‌ها و طرح موضوع در شوراي امنيت سازمان ملل فضاي مسمومي را عليه کشورمان ايجاد کرد، اما با رو شدن دروغ‌پردازي صهيونيست‌ها به يک‌باره فرونشست.

از سويي؛ با افشاي استقرار ايستگاه سايبري موساد در امارات و ايجاد اختلال در سامانه‌هاي ناوبري شناورهاي حاضر در منطقه، مشخص شد که ابعاد اين عمليات رواني گسترده‌تر بوده و مشکلات ايجاد شده براي کشتي‌هاي تجاري در حال عبور، نه از سوي ايران که توسط موساد انجام شده است.

حال امروز پنج‌شنبه 28 مردادماه 1400 و پس از گذشت نزديک به سه هفته، همان کشتي «گلدن بريليانت» که اين رسانه‌ها مدعي برخوردش با مين‌هاي ايراني و ربايش آن توسط نيروهاي ايراني شده بودند، ساعتي پيش صحيح و سالم و با همان پرچم سنگاپور وارد اسکله شماره 49 بندر شهيد رجايي در خليج فارس شده است تا بارگيري کند!

نکته جالب توجه ديگر در بر ملا شدن دروغ محور غربي-صهيونيستي در خصوص کشتي «گلدن بريليانت» اينکه؛ کاپيتان کشتي مذکور در گفتگوي تلفني با «نورنيوز» تمام جوسازي سه هفته پيش صهيونيست‌ها را دروغ خوانده و گفته در آن زمان هيچ مشکلي براي ما پيش نيامده بود! 

بر اين اساس؛ بايد ديد رسانه‌هايي چون رويترز که خود را در سطح بنگاه‌هاي دروغ‌پراکن سعودي اينترنشنال، بي‌بي‌سي فارسي، العربيه و... پايين آورده و همه اعتبار حرفه‌اي خود را در سبد صهيونيست‌ها گذاشته‌اند و هنوز هم حاضر نشده‌اند نام دو ملواني را که مدعي شده بودند در حمله ايراني‌ها کشته شده‌اند منتشر کنند، در مواجهه با اين افتضاح ديگر، چه واکنشي نشان خواهند داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar