ايسنا/ همزمان با اولين روز حضور احمد وحيدي وزير کشور دولت سيزدهم در محل وزارت کشور، شوراي معاونين وزارت کشور به رياست وي تشکيل شد.
در اين نشست که بعد از ظهر امروز در محل وزارت کشور تشکيل شد، حوزه هاي تخصصي اصلي وزارت کشور ضمن مرور آخرين شرايط کشور و ماموريت هاي وزارت کشور در عرصه هاي سياسي، اجتماعي، امنيتي انتظامي، عمران و مديريت شهري و روستايي و اقتصادي را ارائه کردند.

وحيدي در اين نشست ضمن تاکيد بر برنامه ريزي براي رفع ريشه اي مشکلات و بهبود شرايط معيشتي مردم، گفت: حضور مستمر و موثر استانداران، فرمانداران، بخشداران و ساير مسئولين وزارت کشور در بين مردم ضرورت دارد و بايد از اين رهگذر ضمن تقويت ارتباط با اقشار مختلف، واقعيت هاي مناطق بطور ملموس مورد توجه قرار گيرد و براي رفع مشکلات و التيام دغدغه هاي مردم تلاش شود.

در اين جلسه همچنين آخرين روند نقش آفريني وزارت کشور در روند مديريت مبارزه با بيماري کرونا بررسي شد و وزير کشور پيشنهادات جديد در اين حوزه را مورد تبادل نظر قرار داد.

بررسي ظرفيت هاي صف و ستاد وزارت کشور  براي همکاري با بخش ها و دستگاههاي مسئول در دولت براي بهبود وضعيت معيشت مردم، ديگر دستور کار نخستين نشست شوراي معاونين وزارت کشور با حضور وحيدي بود که حوزه هاي مختلف، راهکارهاي پيشنهادي در اين خصوص را مطرح و بررسي نهايي اين پيشنهادات به نشست استانداران سراسر کشور موکول گرديد.
در اين جلسه با دستور وحيدي مقرر گرديد، اولين نشست استانداران سراسر کشور با حضور وزير کشور دولت سيزدهم، عصر امروز به صورت ويدئوکنفرانس برگزار شود.

از همه ظرفيت‌ها براي حمايت از عموم کارکنان و کارمندان بهره برداري کنيد

احمد وحيدي وزير کشور در پيامي با تبريک هفته دولت و روز کارمند به عموم کارکنان دولت و صف و ستاد وزارت کشور، از همه مديران خواست از همه ظرفيت ها براي حمايت از عموم کارکنان و کارمندان در چارچوب قوانين و مقررات بهره برداري کنند.

 متن کامل اين پيام بدين شرح است:

السلام عليک يا اباعبدالله الحسين عليه السلام

اکنون که نخستين روز خدمت در وزارت کشور با هفته دولت و روز کارمند مقارن شده است، با گراميداشت ياد شهيدان گلگون کفن دولت جمهوري اسلامي ايران، اين مناسبت هاي فرخنده را به عموم کارکنان دولت و همچنين به فرد فرد همکاران عزيز در سراسر کشور در صف و ستاد وزارت کشور تبريک و تهنيت عرض مي کنم.

 هفته دولت فرصت مناسبي است تا ضمن مرور و بازخواني الگوهاي پيشتاز خدمت به مردم که جان پاک خويش را در اين ميدان نثار کردند، اراده و اهتمام عموم مديران و کارکنان دولت براي تلاش در جهت ساماندهيب امور مردم و ارتقاي معيشت مردم تجديد و تقويت شود.

 از همه مديران فعال در صحنه خدمت اعم از استانداران، فرمانداران، بخشداران و شهرداران انتظار دارم ضمن تعقيب همه ماموريت ها با استحکام قدرت لازم و پيشگيري از بروز هر گونه سستي در انجام وظايف، از همه ظرفيت‌ها براي حمايت از عموم کارکنان و کارمندان در چارچوب قوانين و مقررات بهره برداري کنند تا ضمن افزايش انگيزه هاي کارمندان، مسير خدمت به مردم تسهيل شود و گام‌هاي عملي در اين حوزه برداشته شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar