خبرآنلاين/ غلامرضا مصباحي مقدم از اعضاي مجمع تشخيص مصلحت نظام در دفاع از جوانگرايي در کابينه سيزدهمگفت: عناصر جوان تر از نظر معلومات به روز تر هستند و از نظر توانايي ها، توانايي بالاتري دارند و در عين حال بيشتر سر پُرشوري براي خدمت دارند.

حجت الاسلام و المسلمين غلامرضا مصباحي مقدم، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در ارزيابي رأي مجلس به ۱۸ وزير پيشنهادي رئيس جمهور، به خبرگزاري خبرآنلاين گفت: اولا به آقاي رئيسي، رئيس جمهوري اسلامي تبريک مي گويم که کابينه اش، اکثريت به اتفاق رأي آورده اند و فقط يک وزير رأي نياورده است. اميدوارم کارشان را شروع کنند و قرين موفقيت باشد

او افزود: طبعا دفاع آقاي رئيسي از کابينه، عنوان توضيحاتي که ايشان داد و به نمايندگان مجلس اطمينان خاطر داد که در هر مورد از وزرا، تحقيقات و بررسي هاي لازم را انجام داده است و با اطمينان خاطر آنها را معرفي مي کند، اين هم تاثيرگذار بوده است.

تيم سياسي، امنيتي و دفاعي کابينه رئيسي باتجربه و قوي است

اين چهره سياسي اصولگرا درباره تيم دفاعي، سياسي و امنيتي کابينه رئيسي، گفت: هم وزير اطلاعات، فرد باتجربه اي است و هم وزير کشور کابينه آقاي رئيسي باتجربه است چراکه با امنيت کشور مرتبط است. از سوي ديگر انتخاب آقاي رئيسي براي وزير دفاع نيز قابل دفاع است. او فرد باتجربه اي است. اين مجموعه، مجموعه قوي و خوبي هستند که آقاي رئيسي آنها را انتخاب کرده است.

دامنه تجارب و فعاليت‌هاي اميرعبداللهيان فراتر از منطقه است

او درباره تيم سياست خارجي و اقتصادي نيز اشاره کرد: آقاي اميرعبداللهيان هم که به عنوان وزير امور خارجه انتخاب شد از افراد سطح بالاي وزارت خارجه در ادوار مختلف بوده است معمولا گفته مي شود که ايشان در منطقه بيشتر فعال بوده است اما وقتي بنده سوابق ايشان را نگاه کردم دامنه فعاليت هاي ايشان فراتر از منطقه بوده است و بسيار اميدوارم که ايشان در سياست خارجي موفق باشد.

رأي اعتماد مجلس نشان از تعامل خوب و فعال مجلس با دولت است

مصباحي مقدم در پاسخ به اين سوال که اقدام مجلس را در رأي اعتماد به اکثريت اعضاي کابينه رئيسي، نشانه تعامل با دولت مي‌بينيد يا اينکه به نوعي با دولت مماشات کرده است؟ تصريح کرد: يقينا اين اتفاقي که رخ داد حاکي از تعامل خوب و فعال مجلس با دولت است هم نمايندگان، ديدگاه هاي مخالف و موافق را با صراحت بيان کردند و هيچ محافظه کاري صورت نگرفت همانطور که انتظار مي رفت نمايندگان مجلس نسبت به نقدهايي که به وزراي پيشنهادي داشت مواضع خود را به خوبي بيان کردند و اين گونه نبود که بخواهند محافظه کاري کنند و در عين حال اين رأي اعتمادي هم که به اکثريت کابينه دادند رأي اعتماد قابل توجهي بود و نشاندهنده تعامل خوب و فعال مجلس و دولت است.

وزراي پيشنهادي رئيسي در قدوقواره وزارتخانه هاي انتخاب شده هستند

او اظهار کرد: بعضي‌ها اينطور تصور مي کنند که افراد معرفي شده از قدوقواره اين وزراتخانه ها برخوردار نيستند، اين نگاه و تفکر به دليل نوعي اُنس ذهني نسبت به افرادي است که طي بيست سال گذشته، به طور مرتب، وزير بوده اند حال آنکه آنها اگر کارآمدي داشتند اين کارآمدي ها در ميدان عمل، خودش را نشان داده است. وزراي جديد در قدو قواره وزارت هستند

عناصر جوان تر بيشتر سر پُرشوري براي خدمت دارند

مصباحي مقدم تاکيد کرد: بايد به اين مسئله توجه کنيم لزوما افرادي که با تجربه بسيار بالايي هستند بالاترين موفقيت ها را هم در ميدان عمل داشته باشند. در آغاز انقلاب ما به نسل جوان اعتماد کرديم هم در دولت ها و هم در دفاع مقدس، و نتايج بسيار بالايي گرفتيم. اصولا عناصر جوان تر از نظر معلومات به روز تر هستند و از نظر توانايي ها، توانايي بالاتري دارند و در عين حال بيشتر سر پُرشوري براي خدمت دارند.

باغگلي تجربه آموزش و پرورش نداشت

او گفت: بنابراين من اين کابينه اي که شکل گرفته است را کارآمدتر از کابينه هاي قبلي برآورد ‌مي کنم.

اين عضو جامعه روحانيت مبارز در پاسخ به اين سوال که رأي عدم اعتماد مجلس به آقاي باغگلي وزير پيشنهادي آموزش و پرورش را چگونه ديديد؟ عنوان کرد: واقعيت اين است که من هم راضي نبودم و نپسنديدم منتهي صحبتي نکردم تا اثر منفي نگذارد چراکه ايشان تجربه آموزش و پرورش نداشت. طبعا اميدواريم آقاي رئيسي، وزير پيشنهادي شان براي اين وزارتخانه از ميان افرادي باشد که مورد اعتماد معلمان محترم کشور باشد يعني اعتمادشان را به چنين فردي نشان داده باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar