تسنيم/ در حالي که لبنان همچنان با بحران انرژي دست و پنجه نرم مي‌کند، يکي از دو نفتکش ايراني که قرار بود به مقصد اين کشور حرکت کنند روز پنجشنبه آب‌هاي جمهوري اسلامي را ترک کرد.

به گزارش روزنامه نيو عرب، بر اساس اعلام پايگاه اينترنتيTankerTrackers. com، که انتقال محموله‌هاي نفتي را رديابي مي‌کند، اين کشتي ايران حاوي «سوخت براي شبکه برق» است.

اين پايگاه در توييتر خود اعلام کرد که انتظار مي‌رود کشتي دوم ايران «که در حال بارگيري بنزين است» فردا آب‌هاي اين کشور را ترک کند.

بر اساس اين گزارش، سيد حسن نصرالله، دبير کل جنبش حزب الله لبنان، پنجشنبه گذشته اعلام کرد که قرار است يک تانکر پر از سوخت «طي ساعات آينده» از ايران عازم اين کشور شود.

روز يکشنبه، وي اظهار داشت که اين کشتي اکنون «در دريا» است و نفتکش حامل انرژي ديگري قرار است در روزهاي آينده از بندر ايران حرکت کند.

اين در حالي است که لبنان دچار خاموشي‌هاي مکرر و کمبود شديد بنزين شده است.

پايگاه TankerTrackers. com در پاسخ به سوال يکي از کاربران توييتر تصريح کرد که کشتي روز جمعه (گذشته) از بندر خارج شد، اما پنجشنبه از آب‌هاي ايران خارج شد.

اين پايگاه اينترنتي رديابي نفتکش‌ها همچنين توضيح داد «[علت اين امر اين است که] خط ساحلي بسيار طولاني است و پروتکل‌هاي خروجي وجود دارد».

بر اساس اين گزارش، هنوز مشخص نيست که دومين کشتي روز جمعه از ايران خارج مي‌شود يا از بندر آن.

در اين گزارش آمده است: بحران انرژي و سوخت در لبنان بخشي از يک فاجعه اقتصادي گسترده‌تر براي اين کشور است که از سال 2019 آغاز شده است.

سطح فقر در حالي افزايش يافته است که پول اين کشور تا ماه مارس 90 درصد از ارزش خود را در بازار سياه از دست داده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar