انتخاب/ سخنگوي دولت پاکستان اعلام کرد: سران جمهوري اسلامي ايران و پاکستان در حاشيه اجلاس سازمان همکاري شانگهاي در شهر دوشنبه ديدار و درخصوص تقويت همکاري‌هاي دوجانبه به ويژه تحولات افغانستان گفت وگو خواهند کرد.
 
سخنگوي دولت پاکستان اعلام کرد: سران جمهوري اسلامي ايران و پاکستان در حاشيه اجلاس سازمان همکاري شانگهاي در شهر دوشنبه ديدار و درخصوص تقويت همکاري‌هاي دوجانبه به ويژه تحولات افغانستان گفت وگو خواهند کرد.
به گزارش منابع رسمي پاکستان، اين اولين ديدار سران دو کشور همسايه ايران و پاکستان پس از پيروزي آيت الله سيد ابراهيم رئيسي در انتخابات رياست جمهوري و آغاز کار دولت سيزدهم به شمار مي‌رود.
«فواد حسين» وزير اطلاع رساني و سخنگوي دولت پاکستان روز پنجشنبه با تشريح دستور کار سفر امروز نخست وزير اين کشور به تاجيکستان و حضور وي در اجلاس سران شانگهاي، اعلام کرد: عمران‌خان قرار است در حاشيه اين اجلاس با رئيس جمهوري اسلامي ايران ديدار و پيرامون تعميق روابط دوجانبه به ويژه آخرين تحولات افغانستان رايزني کند.
وي افزود: ديدار با پوتين رئيس جمهوري فدراسيون روسيه نيز نهايي شده بود اما به دليل قرنطينه شدن وي، اين ديدار به فرصت‌هاي بعدي موکول شد. نخست وزير پاکستان همچنين با رئيس جمهوري چين و ساير رهبران کشورهاي حاضر در اجلاس شانگهاي ديدار خواهد کرد.
وزير اطلاع رساني پاکستان اظهار داشت: بررسي وضعيت افغانستان موضوع مهم و اولويت دستور کار سران شانگهاي خواهد بود و ما تلاش داريم تا در کنار ديگر همسايگان و بازيگران منطقه‌اي به صلح و ثبات در افغانستان کمک کنيم.
وي گفت: «چشم‌انداز آسياي مرکزي» از جايگاه کليدي در سياست خارجي پاکستان برخوردار است و سفر پيش روي عمران‌خان به تاجيکستان گامي بلند در مسير گسترش همکاري‌ها با کشورهاي آسياي ميانه به حساب مي‌آيد.
بيست و يکمين اجلاس سران سازمان همکاري شانگهاي از امروز با حضور نمايندگان ارشد کشورهاي عضو و ناظر، کار خود را در شهر دوشنبه پايتخت تاجيکستان آغاز خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar