فارس/ وزير کار دولت جديد لبنان، همزمان با ورود کاروان‌هاي حامل سوخت ايران به خاک اين کشور تصريح کرد که به اين ترتيب يک محاصره تاريخي و ظالمانه در هم شکسته شد.

«مصطفي بيرم» در گفت‌وگو با شبکه «المنار»، تصريح کرد: «لبنان با کاروان‌‌هاي شامل تانکرهاي حامل مازوت ايران، يک محاصره تاريخي و ظالمانه را در هم شکست که کشورها [ي ديگر] قادر به شکستن آن نبودند».
رسانه‌هاي لبناني، صبح امروز (پنجشنبه؛ ۱۶ سپتامبر)، از ورود کاروان نخست شامل ۲۰ تانکر حامل سوخت ايران به اين کشور خبر دادند. شبکه «لبنان۲۴» نيز با انتشار فيلمي اعلام کرد که تانکرهاي حامل مازوت ايران وارد منطقه «حوش السيد علي» در الهرمل شده‌اند. پس از آن شبکه المنار اعلام کرد که اين کاروان با عبور از شهرکهاي العين و النبي عثمان وارد جاده منتهي به شهر بعلبک خواهد شد و در آن‌جا محموله خود را تخليه خواهد کرد. 
ساعاتي پس از ورود کاروان نخست، سه کاروان ديگر حامل تانکرهاي مازوت ايران وارد خاک لبنان شدند.
دبير کل حزب‌الله در سخنراني سه شب پيش خود (۲۲ شهريور) اعلام کرده بود که اولين کشتي حامل فرآورده‌هاي نفتي، شامگاه يکشنبه هفته جاري، وارد بندرگاه بانياس سوريه شده و روند انتقال سوخت روز پنجشنبه (امروز) به لبنان آغاز خواهد شد.
وي شب گذشته نيز در پيامي ضمن تشکر از مردم، براي حفظ سلامت آن‌ها و تسهيل روند ورود کاروان‌ حامل سوخت به لبنان خواستار عدم تجمع مردمي شد.
«احمد ريا» مسئول رسانه‌اي حزب‌الله در البقاع، نيز اعلام کرده بود که ايستگاه اول تانکرها ميان شهرهاي «العين» و «اللبوه» است و ايستگاه آخر تانکرها در ورودي بعلبک جنوبي در ميدان «دورس» است و مراسم استقبال مردمي در ساعت ۱۵ (به وقت محلي/ ۱۶:۳۰ به وقت تهران) با حضور وزرا، نمايندگان منطقه، رؤساي شهرداري‌ها و غيره برگزار خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar