فارس/ «مصطفي الکاظمي» نخست‌وزير عراق، بعدازظهر امروز (پنجشنبه)، در جلسه هيأت دولت اين کشور جزئياتي درباره سفير اخير خود به ايران ارائه کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاري رسمي عراق (واع)، مصطفي الکاظمي در اين خصوص گفت: «گفت‌و‌گوهاي ما در جريان سفر به ايران ثمربخش بود».

نخست‌وزير عراق ادامه داد: «با ايران بر سر توسعه مبادلات تجاري و اقتصادي به توافق رسيديم».

مصطفي الکاظمي همچنين در بخش ديگري از اظهاراتش روابط ميان بغداد و تهران را تاريخي و محکم توصيف کرد.

نخست‌وزير عراق، روز يکشنبه، هفته جاري در صدر هيأتي بلندپايه وارد تهران شد و با مقامات جمهوري اسلامي ايران از جمله آيت‌الله سيد ابراهيم رئيسي رئيس‌جمهور ايران ديدار و گفت‌و‌گو کرد.

«سعيد خطيب زاده» سخنگوي وزارت امور خارجه ايران، روز دوشنبه، در نشست هفتگي با خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره نشست آيت‌الله رئيسي و مصطفي الکاظمي نخست توضيح داد: «سفر الکاظمي در راستاي روابط بسيار نزديک ايران و عراق انجام شد. نخست وزير عراق به عنوان اولين مقام ارشد خارجي بعد از تحليف به ايران سفر کرد و هيأت بلندپايه‌اي را به همراه داشت و گفت‌وگوهاي بسيار خوبي در تهران انجام شد و تمرکز بر مسائل اقتصادي و تجاري و پروژه‌هاي در دست اجرا بود، مثل پروژه راه‌آهن بصره - شلمچه و همکاري‌ها در حوزه‌هاي انرژي، نفت و گاز و... بود».

سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران همچنين گفت: «درباره دو موضوع خاص تبادل نظر شد. يکي در حوزه تسهيل رواديد تردد اتباع دو کشور و همچنين در خصوص زوار اربعين».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar