فارس/ رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه اقتصاد دولتي، ناکارامدي را به همراه خواهد داشت و بايد تلاش کنيم تا اقتصاد کشور در دست مردم باشد، گفت: تحريم داخلي بيشتر از تحريم خارجي اثرگذار بوده چون عده‌اي ظرفيت‌هاي داخلي کشور را باور نداشتند.

قاليباف، بعد از ظهر امروز در يادواره شهداي سرخ‌رود شهرستان محمودآباد با گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: لشکر ۲۵ کربلا مازندران يک لشکر خط‌شکن و هميشه در صحنه بود که طي هشت سال جنگ تحميلي افتخارات بسياري براي ديار علويان کسب کرد.

وي با اشاره به اينکه در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي در اوج تحريم و نابرابري بوديم، افزود: در دوران دفاع مقدس حتي براي تهيه سيم خاردار و سلاح‌هاي کوچک براي جنگ تحريم بوديم اما بسيجيان با شجاعت و ايمان به خدا مقابل دشمن بعثي ايستادگي و مقاومت کردند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه دفاع مقدس امام راحل به جوانان اعتماد کرد و شاهد پيروزي‌هاي بزرگي بوديم، ادامه داد: هرکجا به جوانان اعتماد شد شاهد پيروزي بوديم و طي سال‌هاي اخير با اعتماد به جوانان شاهد پيشرفت‌هاي چشمگيري در حوزه صنايع دفاعي کشور هستيم.

اين مسؤول با بيان اينکه ما امروز تمامي زندگي خود را مديون خون شهدا هستيم و آنان اين امنيت و آرامش را براي ما فراهم کردند، اظهار کرد: هر مجموعه و هر کشوري خوب است هميشه برگردد به گذشته نگاه کند و تجربه قبل را چراغ راه خود قرار دهد.

*اقتصاد کشور بايد در اختيار مردم باشد

قاليباف با بيان اينکه انقلاب ما مردمي بود و ما امروز هر مسؤوليتي در کشور داريم بايد به اين سؤال پاسخ دهيم که آيا به همان سنت‌هاي الهي اعتقاد داريم يا خير، گفت: آيا ما امروز اقتصاد خود را از مردم مي‌خواهيم و به آن‌ها فرصت مي‌دهيم يا فقط به يک عده خاص فرصت داده مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه چرا در دفاع مقدس بايد همه مردم در صحنه باشند اما در اقتصاد فقط يک عده خاص حضور داشته باشند، تصريح کرد: مجاهدت تنها پشت خاکريز و جنگ نيست امروز معناي مجاهد محروميت‌زدايي، رشد اقتصادي، توليد ثروت و کمک به مستضعفان و محرومان است.

*تحريم‌هاي داخلي بيشتر از تحريم خارجي اثرگذار بود

قاليباف با تاکيد بر اينکه بايد طوري برنامه‌ريزي و قانونگذاري شود تا شاهد حضور بيشتر مردم در عرصه‌هاي اقتصادي و اجتماعي کشور باشيم، تصريح کرد: اقتصاد دولتي، ناکارآمدي را به همراه خواهد داشت و بايد تلاش کنيم تا اقتصاد کشور در دست مردم باشد.

وي با اشاره به سوءمديريت در اداره کشور و تحريم داخلي، گفت: تحريم داخلي بيشتر از تحريم خارجي اثرگذار بوده چون عده‌اي ظرفيت‌هاي داخلي کشور را باور نداشتند.

*مشکل کشور نبود امکانات و پول نيست

رئيس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: امروز تحريم و مشکلات داريم اما مشکل کشور نبود امکانات و پول نيست بلکه مشکل اصلي کشور نداشتن باور بر سنت‌هاي الهي در مديران سطوح مختلف است و ما در حوزه مديريت دچار چالش هستيم و نظام بروکراسي اداري کشور بر مديران سوار هستند.

قاليباف بيان کرد: روز گذشته در مجلس کليات طرحي به تصويب رسيد که به فضل الهي تا يک ماه آينده به اتمام خواهد رسيد و تصميم بسيار حياتي براي کسب و کار گرفته شد؛ همه مي‌دانيد حتي اگر سرمايه هم داشته باشيد براي شروع کار و دريافت مجوز بايد ده‌ها بار در پيچ و خم ادارات رفت آمد کنيد اما معناي طرح مجلس اين است که در يک پنجره واحد کمتر از يک هفته با اعلام داده‌هاي مورد نياز مجوز کسب و کارها صادر خواهد شد.

*بهانه‌اي براي کار نکردن نداريم

وي عنوان کرد: امروز تلاش و مجاهدت ما در کار هيچ فرقي با تلاش و مجاهدت در دفاع مقدس ندارد؛ اين مجاهدت هم براي جوانان، مردم و عظمت ايران است؛ چرا بايد در اختلافات و موضوعات بي‌خود وقت خود را تلف کنيم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: در جلسه سران قوا گفتم امروز ديگر بهانه‌اي براي کار نکردن نداريم و محکوم به موفقيت هستيم؛ امروز خوشحاليم که هر سه قوه هماهنگ هستند اما اين کافي نيست هماهنگي که موجب هم‌افزايي براي حل مشکلات مردم نشود ارزش ندارد.

*اقتصاد کشور با يک برنامه ۵ساله به ثبات اقتصادي مي‌رسد

قاليباف يادآور شد: امروز مشکلات جدي در کشور داريم اما ما در سال‌هاي اول پيروزي انقلاب شرايط‌مان سخت‌تر از امروز بود اما ما آن دوران را با قدرت پشت‌سر گذاشتيم.

وي در پايان گفت: به جوانان عزيز مي‌گوييم نبايد بايستيد تا ما سراغ شما بيايم بلکه اين حق شماست تا از ما مطالبه و طلبکاري کنيد؛ با همه وجودم عرض مي‌کنم که اگر ما يک برنامه ۵ ساله با اين مدار و با اين باورها داشته باشيم کشور ما به ثبات و آرامش اقتصادي مي‌رسد و اين ظرفيت در کشور ما وجود دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar