ايلنا/ دبيرکل حزب اراده ملت تاکيد کرد: جريان اصلاحات تا به شيوه درست خودش را در ترارزوي نقد قرار ندهد مشکل خواهد داشت و بايد خودش را سروسامان دهد.

احمدحکيمي‌پور در گفت‌وگو با ايلنا، در پاسخ به اين سوال که با توجه اين‌که دولت سيزدهم رسماً آغاز به کار کرده است، حال اين مسئله مطرح مي‌شود جريان اصلاحات که هميشه منافع ملي برايش ارجحيت داشته چه کمکي مي‌تواند به دولت کند و آيا مي‌تواند طرف مشورت قرار گيرد، گفت: اصلاح‌طلبان کشورشان را دوست دارند و هر کمکي هم بتوانند براي حل مشکلات و معضلات موجود انجام خواهند داد. 

دبيرکل حزب اراده ملت خاطر نشان کرد: اين دولت از يک جريان سياسي خاصي مي‌آيد و برنامه‌ها و اهدافي را  براي اداره کشور اعلام کرده است. همچنين وعده‌هايي را در زمان رقابت‌هاي انتخاباتي مطرح کرد که امروز همگان به هر حال دوست دارند اين وعده‌هاي اعلام شده عملي شود و ما هم در جريان اصلاحات به  جد دوست داريم که چنين اتفاقي رخ دهد اما اين که از اصلاح‌طلبان کمک بخواهند که نمي‌دانم تا اين لحظه اتفاق افتاده است يا خير، طبيعتاً اگر دولت و دولتمردان انتظاري داشته باشند و کمک و مشورتي بخواهند مسلماً اصلاح‌طلبان دريغ نمي‌کنند چرا که مملکت براي همه مردم ايران است. 

وي ادامه داد: البته بعيد مي‌دانم دولت رويکرد مشورت گرفتن از جريان اصلاحات را در دستور کار قرار دهد و اگر چنين بلوغ سياسي در جريانات سياسي باشد فرقي هم نمي‌کند چه در اصلاح‌طلبان و چه اصولگرايان شکل گيرد بسيار کار خوبي است که اين جريانات سياسي از مشورت با جريان رقيب بي‌نصيب نمانند و از تجربيات استفاده کنند کار عقلاني است. 

حکيمي‌پور تاکيد کرد: اصلاح‌طلبان باتوجه به وعده‌هايي که دولت داده است طبيعتاً يک مدتي را مهلت مي‌دهند و شرايط را رصد مي‌کنند تا ببينند اين وعده‌ها به کجا رسيده است و بعد از چندماه شروع به ارزيابي خواهند کرد چرا که وظيفه نهادها، احزاب، تشکل‌ها و جريانات سياسي همين است که رقيب‌شان را رصد و کارکرد و عملکردشان را بررسي کنند تا ببينند بين وعده‌ها و آن چيزي که رخ داده چه فاصله‌اي وجود دارد و وعده‌ها به کجا رسيده است؟ لذا اين کمترين وظيفه يک مجموعه سياسي است که دولت مستقر را هم نقد و هم ياري کند و کمک کند مشکلات درست ديده شود تا به نحو احسنت برطرف شوند. 

وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين که با توجه به آنچه در جريان انتخابات رياست جمهوري رخ داد،  محورها و الويت‌ها در گفتمان اصلاح طلبي چه چيزي بايد باشد و همچنين اين جريان بايد در مواجهه با انتخابات پيش رو چه راهبردي را اتخاذ کند، بيان کرد:  قبل از هر چيز جريان اصلاحات بايد تکليف خودش را با خودش مشخص کند؛ حرف‌هاي اساسي که دارد چيست؟ گفتمانش بر روي چه محورها و مسائلي تاکيد مي‌کند؟چه راه‌کارهايي را براي خروج از وضعيت کنوني پيشنهاد مي‌دهد؟

دبيرکل حزب اراده ملت ايران تاکيد کرد: جريان اصلاحات بايد تکليفش را بر روي مسائل گفتماني مشخص کند و در ساختاري که دارد يک بازنگري انجام دهد و ايرادهاي ساختاري که در تصميم‌گيري و تصميم‌سازي اين جريان وجود دارد مرتفع کند و در نهايت بازنگري در نحوه رفتار و عملکرد در درون خودش داشته باشد. 

وي خاطر نشان کرد: عمل اصلاح‌طلبانه يک ويژگي‌هايي دارد که آن‌ها بايد در رفتار اصلاح طلبان کاملاً مشخص باشد از جمله صداقت، شفافيت، پاکدستي، پاسخگويي و قانون‌مندي را بايد در رفتار اين جريان مشاهده کنيم.

اين فعال سياسي اصلاح طلب يادآور شد: در اين مدت اصلاح طلبان در ساختار داراي جزر و مد بودند؛ بنابراين بايد بررسي شود در اين دوران که از سر گذرانند چه وضعيتي وجود داشته است؟ چه آفت‌هايي مانند فرصت‌طلبي، عدم شفافيت و پاسخگويي وجود داشته که اين موارد بايد بررسي و از تکرارش جلوگيري شود. 

وي در پايان تاکيد کرد:‌ جريان اصلاحات تا به شيوه درست، خودش را در ترارزوي نقد قرار ندهد مشکل خواهد داشت و بايد خودش را سروسامان دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar