مهر/ کارشناس مسائل سياسي گفت: عملکرد دولت مردمي در اين يک ماه نشان داد که مشکلات بدون اينکه به «برجام و توافق وابسته باشد، قابل حل است و يک مديريت قوي مي‌تواند درصد زيادي از مشکلات را برطرف کند.

لطف‌الله فروزنده کارشناس مسائل سياسي در گفتگو با مهر، درباره ايجاد موج مطالبه‌گري نسبت به وعده‌هاي سيد ابراهيم رئيسي توسط اصلاح‌طلبان و ترديدافکني آنها در مردم مبني بر عدم تحقق شعارهاي دولت سيزدهم، گفت: تقريباً همه مردم اين موضوع را با تمام وجود احساس کردند که عملکرد ۸ ساله اصلاح‌طلبان در دولت حسن روحاني قابل قبول نبود و مشکلات عديده‌اي را براي جامعه ايجاد کرد.

وي با بيان اينکه اين مشکلات کماکان وجود دارد و طبيعتاً مسائل و بحران‌ها در زمان يک ماهه، حل نمي‌شوند اظهار کرد: دولت سيزدهم اگر با تمام توان کار کند، مي‌تواند بسياري از معضلات و مشکلاتي که آنها ايجاد کردند را از بين ببرد.

کارشناس مسائل سياسي تصريح کرد: اصلاح‌طلبان نمي‌توانند ادعايي داشته باشند و بايد پاسخگو باشند؛ حتي من اعتقاد دارم که دستگاه‌هاي نظارتي بايد بررسي کنند و اگر لازم باشد برخوردهاي لازم را انجام دهند.

فروزنده تصريح کرد: اينکه مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي ابلاغ نمي‌شد، دستگاه‌هاي مختلف در انجام وظايف خود کوتاهي مي‌کردند، و در خصوص ارز و تورم و نقدينگي و ساير مسائل چه عملکردي داشته‌اند، مواردي است که بايد مسئولان دولت قبل و اصلاح طلبان درباره آن پاسخگو باشند و به مردم جواب بدهند.

وي تاکيد کرد: امروز روزي نيست که اصلاح‌طلبان پرسشگري کنند، بلکه روزي است که بايد نسبت به عملکرد ضعيف و غلطي که داشته‌اند در برابر ملت و قانون پاسخگو باشند.

معاون پارلماني دولت دهم در پاسخ به اين پرسش که اصلاح‌طلبان در چه مواردي بايد پاسخگو باشند؟، بيان کرد: در همه زمينه‌ها! دولت گذشته در زمينه‌هاي زيادي عملکرد خوبي نداشت، اما در بعضي از موارد، اين ضعف بسيار آشکار و مخرب بوده است. براي مثال در موضوع مقابله با کرونا امروز مي‌بينيم حرکت عظيمي آغاز شده است و واکسيناسيون به سرعت انجام مي‌شود، اين سوال مطرح است که چرا دولت قبل اين کار را نکرد؟ يا در مسائل پيش از کرونا، چرا مصوبات را ابلاغ نکرد؟ چرا نقدينگي را کنترل نکرد؟ چرا هزينه‌هاي دولت را بي‌جهت افزايش داد؟ چرا ارز را به اين شکل تقسيم کرد؟

فروزنده افزود: موارد مختلفي در خصوص عملکرد دولت روحاني وجود دارد که اگر دستگاه‌هاي نظارتي مثل مجلس شوراي اسلامي، سازمان بازرسي و ديوان محاسبات، آنها را احصا کنند و به اطلاع افکار عمومي برسانند، بدون شک تعداد زيادي از مسئولان گذشته بايد محاکمه شوند.

وي با اشاره به اينکه البته مسئله اصلي ما در حال حاضر اين بازخواست‌ها نيست، عنوان کرد: الان دولت سيزدهم براي حل مشکلات مردم همت کرده، در مردم هم اميد و نشاطي ايجاد شده است. همه بايد کمک کنيم، اطلاح‌طلبان هم بايد بدانند که در اين شرايط بايد به دولت رئيسي کمک کنند تا مشکلات و مسائل مردم حل شود.

عضو هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس با بيان اينکه مردم توقع دارند شرايط بهبود پيدا کند، تاکيد کرد: عملکرد يک ماه، رئيسي نشان داد که مشکلات بدون اينکه وابستگي به «برجام» داشته باشد و وصل به توافق باشد، قابل حل است و يک مديريت قوي و خوب مي‌تواند درصد زيادي از اين مشکلات را برطرف کند. بنابراين آن چيزي که امروز بايد به آن بپردازيم کمک به دولت است. نبايد بگذاريم گروهي از اصلاح‌طلباني که غرض‌ورزي دارند، حاشيه‌سازي کنند و دولت را درگير مسائل فرعي کنند.

فروزنده تاکيد کرد: امروز مسئله مهم دولت، مجلس و قوه قضائيه، کار و تلاش و کوشش براي حل مشکلات مردم است و وقتي هم که مردم ببينند که دولتمردان با تمام توان به دنبال راه‌حل هستند، اميدوار مي‌شوند و مشارکت ايجاد مي‌شود.

وي گفت: در چنين شرايطي کارها با انرژي بيشتري پيش مي‌رود و رشد بهتري پيدا مي‌کند. بنابراين دغدغه اصلي امروز ما کمک به دولت و حمايت از آن است تا مردم هم اميدوارانه به صحنه بيايند و مطمئن هستم با اين اوصاف و با يک مديريت قوي، نتيجه خواهيم گرفت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar