فارس/ سفير ايران در بغداد به زوار ايراني توصيه کرد که از منطقه کردستان عراق وارد بغداد، نجف و کربلا نشوند و افزود: همه زوار ايراني بايد از طريق هوايي وارد عراق شوند، ولي براي بازگشت مي‌توانند از مرز مهران به کشور بازگردند.

«ايرج مسجدي» سفير جمهوري اسلامي ايران در بغداد در گفت‌وگويي عنوان کرد که همه زوار ايراني بايد از طريق هوايي و با هواپيما وارد عراق شوند و افزود: اين براساس توافقي است که انجام شده و اين نظر قطعي دولت عراق است و ما هم مجبور شديم اين را بپذيريم.

وي در عين حال يادآور شد: البته زائران براي برگشت از عراق، اگر بخواهند از راه زميني برگردند مي‌توانند صرفا از مرز مهران به جمهوري اسلامي ايران بازگردند.

مسجدي که با خبرگزاري صدا و سيما گفت‌وگو مي‌کرد، همچنين همچنين به زوار ايراني توصيه کرد که براي ورود به عراق از طريق مرزهاي منطقه کردستان عراق اقدام نکنند و اضافه کرد: زائران به هيچ وجه از مرزهاي اقليم کردستان براي زيارت وارد عراق نشوند چون ورود از اقليم طبق قانون عراق فقط مختص منطقه اقليم کردستان است و زوار اجازه ندارند از اقليم وارد مناطق جنوبي و شهرهاي نجف و کربلا شوند و اين از نظر قانون عراق يک تخلف محسوب مي‌شود و اگر زائري اين اقدام را انجام دهد ممکن است با برخورد سيستم‌هاي امنيتي و انتظامي اين کشور مواجه شود.

سفير ايران در بغداد بيان کرد: هموطنان ايراني مي‌توانند به اقليم کردستان عراق و سياحت و سفر به اين منطقه بروند و مشکلي ندارند، ولي ورود به اقليم کردستان مجوزي براي ورود به بغداد و نجف و کربلا و زيارت نيست.

به گزارش فارس، روابط عمومي وزارت امور خارجه نيز ديروز با صدور اطلاعيه‌اي با بيان اينکه عزيمت به عراق نيازمند اخذ و دارا بودن رواديد رسمي آن کشور است، از زوار ايراني و دست اندرکاران اعزام زائران خواست بدون اخذ و دارا بودن رواديد معتبر عراق، اقدام به سفر و انتقال مسافر نکنند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar