فارس/ خبرنگار شبکه خبري الميادين گزارش داد دومين تانکر حامل سوخت ارسالي ايران از مرز سوريه عبور کرد و در حال حرکت به سمت لبنان است.

لبنان در نتيجه تحريم‌هاي آمريکا از يک سال و نيم پيش با وخامت اوضاع اقتصادي از جمله کمبود سوخت شديد سوخت روبه‌رو شده است.

حزب‌الله لبنان براي کمک به کاهش فشارها بر مردم لبنان اقدام به خريد سوخت از ايران کرده است. تانکرهاي حامل سوخت ايران از ديروز (پنجشنبه) در حال حرکت به سمت مناطق مختلف لبنان هستند.

روز گذشته (جمعه) يک مقام ارشد نظامي رژيم صهيونيستي تلويحاً اذعان کرد که اين رژيم از بيم تشديد تنش‌ها تمايلي به مانع‌تراشي در ارسال کاروان سوخت صادراتي ايران نداشته است.

اين نظامي صهيونيست که خواست نامش فاش نشود در گفت‌وگو با شبکه ۱۲ تلويزيون اين رژيم البته مدعي شد تل‌آويو اين کار را تا به دليل اقدام مستقيم عليه اقتصاد لبنان مورد انتقاد مردم اين کشور و جامعه جهاني قرار نگيرد.

«اِلي شارويت» فرمانده تازه بازنشسته‌شده نيروي دريايي رژيم صهيونيستي نيز در مصاحبه با خبرگزاري «آسوشيتدپرس» اين سياست را تاييد کرد و گفت اسرائيل هيچ تمايلي به متوقف کردن کاروان‌هاي سوخت ارسالي به لبنان ندارد.

رسانه‌هاي لبناني، صبح روز پنجشنبه  از ورود تانکرهاي حامل سوخت ايران به اين کشور خبر دادند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar