پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري/ رئيس جمهوري اسلامي ايران و امامعلي رحمان رئيس جمهور تاجيکستان صبح امروز شنبه در ديدار و گفتگو با يکديگر با اشاره به دين، فرهنگ و زبان مشترک دو ملت اظهار اميدواري کردند که با تلاش مقامات دو کشور فصلي نوين در شکوفايي روابط و همکاري هاي دو کشور در عرصه هاي اقتصادي، فرهنگي و سياسي رقم بخورد.
 
آيت الله سيد ابراهيم رئيسي، رئيس جمهور کشورمان در اين ديدار با بيان اينکه دو کشور ظرفيت هاي مناسبي براي گسترش روابط و همکاري هاي دوجانبه دارند، افزود: تعميق و تقويت مناسبات و تعاملات دوجانبه زمينه اي براي ارتقاي سطح همکاري هاي منطقه اي دو کشور نيز خواهد بود.

رئيسي اظهار داشت: مقامات ايران و تاجيکستان بايد با استمرار منظم ديدارها و گفتگوهاي دوجانبه، روابطي پايدار و همه جانبه را بين دو کشور فارسي زبان پايه گذاري کنند که به الگويي در سطح منطقه تبديل شود.

رئيس جمهور تاجيکستان نيز در اين ديدار از قبول دعوت خود از سوي رئيس جمهور کشورمان براي حضور در بيست و يکمين نشست سران سازمان شانگهاي که به رياست کشورش برگزار شد و نيز از اين بابت که رئيسي در اولين سفر خارجي خود به کشور هم زبان تاجيکستان سفر کرده است، قدرداني و تشکر کرد.

امامعلي رحمان با اشاره به سوابق همکاري ها و پروژه هاي مشترک اجرا شده از سوي متخصصان ايراني در تاجيکستان اظهار داشت: دوستي و محبتي که بين مردم و دولت دو کشور وجود دارد زمينه بسيار مناسبي براي ارتقاي سطح همکاري ها و روابط دو کشور است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar