مهر/ عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اصلاح طلبان بايد نسبت به هشت سال حمايت از آقاي روحاني و کم‌کاري‌ها و ضعف مديريت‌ها خود را مقصر بدانند، اظهار پشيماني کنند و از مردم عذرخواهي کنند.


حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحي‌مقدم عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص ترديد آفريني اصلاح‌طلبان و ايجاد تشکيک آنها در رابطه با وعده‌هاي دولتِ رئيسي در روزهاي اخير، اظهار داشت: نکته اين است که اصلاح طلبان موقعيت اصلي خود را در ميان هوادارانشان از دست داده‌اند. بهتر است که رويکرد آنها به نوعي از فعاليت سياسي و اجتماعي باشد که بتواند عقبه اصلاح طلبان و اعتماد آنها را برانگيزد و سرمايه اجتماعي از دست رفته آنها دوباره احيا شود و اين به زمان نياز دارد.

وي عنوان کرد: با توجه به اينکه آقاي رئيسي تازه به صورت جدي شروع به کار کرده است، اصلاح طلب‌ها با اين رفتارها شروع به مطالبه گري مي‌کنند. مردم که با آمدن دولت جديد مقداري اميدوار شدند، رفتار اصلاح طلبان را رفتار غير قابل قبولي تلقي مي‌کنند و بي اعتمادي به جريان اصلاحات افزون مي‌شود.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاکيد بر اينکه اصلاح طلبان بايد نسبت به ۸ سال حمايت از رياست جمهوري روحاني و کم کاري‌ها و ضعف مديريت‌هاي وي خود را مقصر بدانند، گفت: آنها بايد اظهار پشيماني کنند و از مردمي که آنها را براي رأي دادن بسيج کردند، عذرخواهي کنند. اين شايد بتواند مقداري از اعتماد از دست رفته را برگرداند.

مصباحي مقدم افزود: عملکرد رئيسي در همين آغاز کار نشان دهنده موفقيت دولت وي است و البته پاره‌اي از اقدامات که در کوتاه مدت قابل انجام است، به صورت جدي دنبال مي‌شود، واردات واکسن شدت يافته است، اين در حالي است که سخنگوي دولت تدبير مي‌گفت به دليل تصويب نشدن FATF به ما واکسن نمي‌دهند، هنوز هم FATF تصويب نشده اما چطور به صورت انبوه واکسن وارد مي‌شود؟

وي خاطرنشان کرد: چه اتفاقي افتاده است که آن زمان واکسن داده نمي‌شد و حالا مي‌دهند؟ پاسخ روشن است و آن، اقدام رئيس جمهور است که شخصاً با رؤساي جمهور چند کشور از جمله رئيس جمهور چين گفتگو کرد. اطمينان دارم اگر روحاني هم شخصاً با رئيس جمهور چين تماس مي‌گرفت و از او مي‌خواست براي تأمين واکسن اقدام کند، آنها اقدام مي‌کردند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اضافه کرد: اين اشخاص هستند که نقش آفريني مي‌کنند و اين مدير است که اظهار مديريت مي‌کند. در همين مدت کم حضور آقاي رئيسي در ميان مردم و در بيمارستان محل استراحت مبتلايان کرونا و داروخانه‌ها مورد توجه مردم قرار گرفته است. وقتي رئيس جمهور در ميان مردم حضور پيدا مي‌کند و اعتراضات آنها را مي‌شنود و بلافاصله ترتيب اثر مي‌دهد و صفوف دارو و کرونا را کاهش مي‌دهد، مردم اين رفتارها را مي‌بينند.

مصباحي مقدم تصريح کرد: آيا وقتي مردم حضور رئيس جمهور و وزرا را مي‌بينند بگوييم تغييري نکرده است و وعده‌هاي داده شده دولت قابل اجرا نيست؟ خب صبر کنيد و اجازه دهيد ۶ ماه و يک سال بگذرد و برخي از آثار مشخص شود و ببينيد نرخ تورم کاهش پيدا مي‌کند يا نمي‌کند. اين نرخ تورم فزاينده معلول تورمي است که ۶ ماه قبل تزريق شده است و عامل و سبب آن ۶ ماه قبل ايجاد شده و حالا دارد اثر خود را نشان مي‌دهد.

وي در پايان ضمن اشاره به تورم‌هاي ناشي از تزريق نقدينگي، بيان کرد: اگر موجبات تورم از بين برود بايد زماني هم بگذرد که تورم کاهش پيدا کند. دولت قبل مقصر بود که عوامل تورم را رقم زد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar