ايسنا/ فرزند آيت‌الله طالقاني در واکنش به مصاحبه مديرکل ميراث فرهنگي البرز مبني بر اينکه «خانواده آيت الله طالقاني مي‌گويند ميراث فرهنگي اعتبار مرمت خانه آيت‌الله طالقاني را به طور کامل در اختيار آنها قرار دهد تا خودشان اين کار را انجام دهند» گفت: اين حرف هيچ جايي گفته نشده و من آن را به شدت تکذيب مي‌کنم.

مهدي طالقاني در گفت و گو با ايسنا، در خصوص وضعيت خانه آيت‌الله طالقاني گفت: اين خانه از حدود ۲۰ سال پيش براي مراقبت و نگهداري از طرف خانواده در اختيار ميراث فرهنگي قرار داده شد. پيش از تحويل به اين سازمان هم خانه بازسازي و بدون هيچ اشکالي در اختيار ميراث فرهنگي قرار گرفت.

طالقاني افزود: خانواده ما اين خانه را که متعلق به زمان تولد آقا بوده بدون هيچ توقعي در اختيار ميراث گذاشت و انتظاري جز مواظبت از آن را نداشت.

وي ادامه داد: اما از حدود هشت سال پيش متوجه شديم که خانه در حال نشست کردن است به همين دليل با ميراث فرهنگي تماس گرفتيم و بعد از يکسال ميراث فرهنگي يک پيمانکار معرفي کرد که اين پيمانکار هم به جاي انجام کارهاي اساسي شروع به تزئين خانه کرد و مشکل اصلي خانه هم درست نشد.

طالقاني در واکنش به مصاحبه مديرکل ميراث فرهنگي البرز مبني بر اينکه «خانواده آيت الله طالقاني مي‌گويند ميراث فرهنگي اعتبار مرمت را به طور کامل در اختيار آنها قرار دهد تا خودشان اين کار را انجام دهند» هم خاطرنشان کرد: سال گذشته ميراث فرهنگي به ما اعلام کرد که ۱۵۰ ميليون تومان بودجه براي مرمت خانه آيت‌الله طالقاني در نظر گرفته شده است و به ما گفتند بخشي از هزينه هم از سوي خانواده تأمين شود تا با کمک هم خانه را مرمت کنيم.

وي با بيان اينکه اگر قرار بود ما هم هزينه را متقبل شويم بايد ۴۰۰ ميليون تومان ديگر را خودمان تأمين مي‌کرديم، افزود: به ميراث فرهنگي اعلام کرديم اگر اينطور باشد که خودمان خانه را مرمت مي‌کنيم و چه نيازي به ميراث فرهنگي داريم؟

طالقاني ادامه داد: مديرکل ميراث فرهنگي البرز حرف بسيار زشتي زده‌اند، اين حرف هيچ جايي گفته نشده و من آن را به شدت تکذيب مي‌کنم. ما کي گفته‌ايم بودجه را در اختيار خودمان قرار دهيد؟ مگر مي‌شود بودجه دولتي را در اختيار ما بگذارند؟ يعني ما اين را نمي‌دانيم؟

وي تأکيد کرد: اصلاً چنين حرفي زده نشده و من به شدت آن را تکذيب مي‌کنم. براي مرمت خانه هم خودمان اقدام مي‌کنيم و هيچ نيازي هم به ميراث فرهنگي نداريم و خانه را هم خودمان نگهداري مي‌کنيم و در اختيار ميراث فرهنگي قرار نخواهيم داد.

طالقاني در پايان گفت: اين قول را مي‌دهيم که به ظاهر خانه دست نزنيم و آن را به همين شکل نگه داريم و تعميرات آن را هم به زودي انجام دهيم فقط خواهشاً ميراث فرهنگي ديگر با ما کاري نداشته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar