ايسنا/ سفير روسيه در تهران ضمن ابراز رضايت از پذيرش عضويت ايران در سازمان همکاري شانگهاي، آن را اولين موفقيت سياست خارجي رئيسي و اميرعبداللهيان خواند.

«لوان جاگاريان» سفير فدراسيون روسيه در ايران از تصميم اتخاذ شده در اجلاس سران سازمان همکاري شانگهاي در دوشنبه (تاجيکستان) مبني بر پذيرش ايران در سازمان همکاري شانگهاي ابراز رضايت کرد.

به گزارش سفارت فدراسيون روسيه در تهران، سفير روسيه اين را اولين موفقيت سياست خارجي سيد ابراهيم رئيسي رئيس جمهور و حسين اميرعبداللهيان وزير امور خارجه ايران خواند.

به گزارش فارس، اميرعبداللهيان ظهر ديروز (جمعه) ۲۶ شهريور ماه در توئيتي نوشت: ‏با کمال خرسندي اکنون سند عضويت دائم جمهوري اسلامي ايران در سازمان همکاري شانگهاي در شهر دوشنبه با حضور رئيس جمهور محترم کشورمان به تاييد سران رسيد. اين عضويت  راهبردي تاثير مهمي بر روند همکاري‌هاي همه جانبه ايران در راستاي سياست همسايگي و آسيا محور دارد.

وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران نيز در بيانيه‌اي اعلام کرد که ظرفيت‌هاي خود را براي انجام هماهنگي‌هاي لازم با دستگاه‌هاي ذيربط و دبيرخانه سازمان شانگهاي به کار مي‌بندد تا فرآيند حقوقي و اداري عضويت در اين سازمان در کوتاه ترين زمان به سرانجام برسد. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar