ديده‌بان ايران/ سيدمصطفي هاشمي‌طبا واکنش اصولگرايان به مسائل هسته‌اي و برجامي را جناحي ارزيابي کرد و با تاکيد بر اينکه افکار عمومي متوجه همه مسائل است، گفت:براي همين است که در کشور ما رفراندوم و سوال از مردم جايي ندارد.

مصطفي هاشمي طباء معاون سابق رئيس جمهور در دوره سيد محمد خاتمي درباره مجلس واکنش اصولگرايان به مسائل هسته‌اي و برجامي را جناحي ارزيابي کرد و با تاکيد بر اينکه افکار عمومي متوجه همه مسائل است، گفت: براي همين است که در کشور ما رفراندوم و سوال از مردم جايي ندارد.منتقدان تندروي برجام به شکل قابل توجهي نرمش به خرج داده و در مواردي حتي از به دست آوردن دل آژانس استقبال کردند!در حالي که همان‌ها در اسفند ماه گذشته و وقتي دولت روحاني سه ماه از آژانس مهلت گرفت به خاطر عدم اجراي تمام و کمال مصوبه مجلس حسابي عصباني بودند.اين تفاوت برخورد در روزهاي اخير  اين سوال را در مردم ايجاد کرده که چرا دو سال پيش قبل از ايجاد فشارهاي اقتصادي براي مردم ايران چنين نرمشي صورت نگرفته بود.

مصطفي هاشمي طباء به نامه نيوز درباره برخورد  با ظريف در مجلس را يادآوري کرده و گفت: « مجلس جاي بحث و گفت‌وگو است و حضرت امام و مقام رهبري هم بارها در اين باره تاکيد کرده‌اند اما در دولت قبل شاهد بوديم که وزير را مي‌خواستند اما با داد و فرياد و فحش دادن اجازه نمي‌دادند که صحبت کند! اصلا معلوم نبود براي چه او را خواسته‌اند. اين رفتار کسر شان مجلس مخصوصا مجلسي که عنوان اسلامي دارد، است. همان افراد اما اکنون رويکرد ديگري داشته و توافق را تاييد مي‌کنند!»

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب گفت: «حالا که دولت تغيير کرده و با آنها همسو است، پس بايد شاهد اجراي مصوبه مجلس و عدم اجراي داوطلبانه پروتکل الحاقي و هر چه که نوشته بودند، مي‌بوديم. اما مي‌بينيم که آنطور نشده و مخالفتي هم ندارد. البته خدا را شکر که عاقلانه رفتار مي‌کنند».

هاشمي‌طبا در پاسخ به اينکه قضاوت افکار عمومي نسبت به اين دوگانگي در رفتار چه خواهد بود؟ گفت: «افکار عمومي چند قسم است. وقتي از افکار عمومي صحبت مي‌کنيم بايد معلوم باشد که منظور کيست. يک بخش همان رسانه‌هايي هستند که با آنها همسو نبوده و نظرشان مشخص است و نقد مي‌کنند. يک سري هم ... توجيه مي‌کنند. مردم عادي که بي‌طرف هستند اما متوجه همه مسائل بوده و مي‌دانند که داستان از چه قرار است. براي همين هم رفراندوم و سوال از مردم اگرچه در قانون اساسي آمده اما در کشور ما جايي ندارد. افکار عمومي هم بالاخره حرف خود را مي‌زند».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar