باشگاه خبرنگاران/ رئيس جمهور بعد از ظهر امروز پس از سفري سه روزه و شرکت در نشست سران سازمان شانگهاي و همچنين ديدار رسمي دو جانبه با رئيس جمهور تاجيکستان و ديدار از شهر کولاب، اين شهر را به مقصد تهران ترک کرد.

حجت الاسلام سيد ابراهيم رئيسي بعد از ظهر شنبه، پس از سفري سه روزه و شرکت در نشست سران سازمان شانگهاي و همچنين ديدار رسمي دو جانبه با رئيس جمهور تاجيکستان و ديدار از شهر کولاب، اين شهر را به مقصد تهران ترک کرد.
رئيس جمهور در اين سفر با روساي جمهور ازبکستان، بلاروس، قزاقستان و ترکمنستان و نخست وزيران پاکستان، ارمنستان و تاجيکستان ديدار کرد. رئيسي همچنين در جمع ايرانيان مقيم تاجيکستان حضور يافته و در جمع آنان سخنراني کرد.
حضور در جمع دانشجويان و اساتيد دانشگاه ملي تاجيکستان از ديگر برنامه‌هاي رئيس جمهوري اسلامي ايران در تاجيکستان بود که در اين مراسم دکتراي افتخاري اين دانشگاه به دکتر رئيسي اعطا شده و وي به عنوان عضو افتخاري هيات علمي اين دانشگاه انتخاب شد.
رئيسي همچنين با حضور و سخنراني در اجلاس پيمان امنيت دسته‌جمعي با موضوع افغانستان که در حاشيه نشست سران سازمان شانگهاي برگزار شد، ديدگاه‌هاي جمهوري اسلامي ايران را درخصوص افغانستان تشريح کرد.
در بيست و يکمين نشست سران سازمان شانگهاي که به ميزباني تاجيکستان برگزار شد، درخواست تبديل عضويت کشورمان از عضو ناظر به عضو اصلي سازمان شانگهاي از سوي همه اعضاي اصلي مورد قبول قرار گرفت و ايران نهمين عضو اصلي اين سازمان مهم منطقه‌اي شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar