فردا/ عزت‌الله يوسفيان ملا در گفت‌وگو با فردا درباره جايگاه و نقش لاريجاني در عرصه سياست ايران، گفت که او همان نقش فراجناحي که تا حالا داشته را ادامه خواهد داد.

دولت رئيسي و ساير ارکان حاکميت مشغول کارها و فعاليت بوده و هر يک به نحوي براي حل مشکلات کشور مي‌کوشند. فعالان سياسي در جريان‌هاي ديگر که به واسطه نتيجه انتخابات اخير از عرصه قدرت دور شدند اما بايد تمرکز خود را بر ترميم وضعيت و يا مشخص کردن جايگاه سياسي خود قرار دهند تا از اين طريق قادر به ترسيم آينده سياسي شفاف‌تر و البته روشن‌تري براي خود باشند. 

يکي از اين افراد نيز علي لاريجاني است که بعد از خروج از مجلس و رد صلاحيت در انتخابات رياست جمهور به حاشيه رفت؛ البته به باور برخي. مخصوصا بعد از استعفاي آملي لاريجاني اين گمانه پررنگ تر و اين سوال جدي‌تر شد که علي لاريجاني از اين پس چه نقشي را در عرصه سياست ايران ايفا خواهد کرد؟

عزت‌الله يوسفيان‌ملا، فعال سياسي اصولگرا و از چهره‌هاي نزديک به علي لاريجاني معتقد است که جايگاه او در سياست ايران تغييري نکرده و نمي‌کند. او در گفت‌وگو با «فردا» تاکيد کرد: « آقاي لاريجاني در همان جايگاهي که تا حالا بوده‌اند، مي‌مانند و همان را حفظ مي‌کنند».

او افزود: «آقاي لاريجاني تا کنون اصولگراي ولايي بودند و الان هم چيزي تغيير نکرده است، مساله خاصي ايجاد نشده است. همان شرايط قبلي ادامه خواهد داشت. او نه قصد انتقاد از دولت را ندارد. نه به فکر تشکيل حزب است و ... . همان شرايط قبلي که تا حالا داشته را ادامه مي‌دهد. او چه وقتي وزير ارشاد بود و چه بعد که رئيس سازمان صداوسيما شد. حتي بعد که نماينده مجلس شدند تغييري در مواضع و جايگاه خود در عرصه سياست کشور نداشتند لذا الان هم همينطور خواهد بود».

وي در پاسخ به اينکه آيا ممکن است با توجه به اينکه از مجلس خارج شده و امکان حضور در پاستور را نيافته است، وارد دوره رکود در سياست ورزي خود شود؟ گفت: «اگر اين طور بود بايد از زير اموري که به او ارجاع شد هم شانه خالي مي‌کرد اما ديديم که بعد خروج از مجلس سه حکم براي او صادر شد که هر سه را اجرايي کرد. يعني هم مشاوره رهبري، عضويت در مجمع تشخيص مصلحت نظام و هم پيگيري قرارداد همکاري بيست و پنج ساله ايران و چين را در دستور کار قرار داد و از زير هيچ کدام شانه خالي نکرد و با قدرت به کار خود ادامه مي‌دهد.»

يوسفيان ملا تاکيد کرد: «مادامي که اين وظايف به عهده او باشد، انجام خواهد داد کما اينکه قبلا هم مسئوليت‌‌ها و جايگاه‌هاي مختلفي را داشته و برايش فرقي نمي‌کرده، يعني مساله براي آقاي لاريجاني خدمت بوده است».

اين چهره سياسي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه آيا تمايل اصلاح‌طلبان براي نزديکي به لاريجاني چنانچه در جريان انتخابات اخير شاهد بوديم، ادامه خواهد يافت؟ گفت: «به هرحال لاريجاني در مجلس يک حالت فراجناحي داشت. يعني وقتي که اصولگراها در زمان آقاي حداد حاکم بودند، او براي رياست مجلس راي آورد. همچنين در مجلس دهم که اصلاح‌طلبان با حضور آقاي عارف در مجلس اکثريت داشتند، باز لاريجاني راي آورد. به اعتقاد من آقاي لاريجاني اين حالت فراجناحي را نيز رها نخواهد کرد».

وي همچنين درباره اينکه آيا علي لاريجاني در زمان حاضر همان نقشي را ايفا خواهد کرد که مرحوم هاشمي در دولت احمدي‌نژاد ايفا مي‌کرد؟ گفت: «خير. جايگاه و نقش آقاي لاريجاني تفاوتي نخواهد کرد. او در جاهاي مختلف امتحان خود را پس داده و هيچ وقت تغييري در مواضع نداشته است. او يک اصولگراي ولايي است و بر همين مدار ادامه خواهد داد».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar