فارس/ رئيس جمهور با بيان اينکه دو ملت ايران و تاجيکستان اشتراکات فراواني از جمله زبان، فرهنگ و دين مشترک دارند، گفت: ارتباط ما فراتر از مسائل سياسي است و دو کشور ارتباط عميق قلبي و فرهنگي دارند.

سيد ابراهيم رئيسي رئيس جمهور در آخرين مرحله از سفر سه روزه به کشور تاجيکستان پس از زيارت مرقد سيد ميرعلي همداني در شهر کولاب، طي سخنان کوتاهي درجمع استقبال کنندگان و مردم اين شهر، اظهار داشت: اراده ما گسترش و توسعه روابط با تاجيکستان در همه زمينه ها است.
آيت الله رئيسي با بيان اينکه مي دانيم دل شما با انقلاب اسلامي ايران است و با شخصيت امام خميني(ره) و رهبر بزرگ انقلاب اسلامي، آشنا هستيد، گفت: از اينکه توفيق ملاقات با شما مردم خوب و زيارت  مزار سيد جليل‌القدري که چهره خداشناس، مردمي، خدمتگزار به مردم بوده است براي من بدست آمد، بسيار خوشحال هستم.
رئيس جمهور خاطرنشان کرد: با مردم خوب تاجيکستان ارتباط بسيار عميق قلبي و فرهنگي داريم و اين ارتباط فرهنگي بين ما و شما سرمايه بزرگي است که ان‌شاء الله روز به روز افزوده شود.
آيت الله رئيسي در پايان سخنان خود در جمع مردم شهر کولاب و در پايان سفر سه روزه به کشور تاجيکستان از رئيس مجلس تاجيکستان که وي را در سفر به کولاب همراهي کرد و همچنين از مقام هاي محل اين شهر تشکر کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar