فردا/ منصور حقيقت‌پور گفت: شرايط طوري رقم خورد که جامعه از ظرفيت آقاي لاريجاني براي توسعه کشور محروم ماند.

علي لاريجاني بي‌ترديد يکي از مهم‌ترين نيروهاي سياسي حال حاضر کشور است؛ فردي که سال‌ها در جايگاه‌هاي مختلف حضور داشته و حالا نه يک اصولگراي مرسوم بلکه شخصيتي است که گمان اين مي‌رود، بتواند بخش‌هايي از دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا را همراه خود کند. اما آينده سياسي چه‌طور رقم خواهد خورد و آيا لاريجاني در شرايطي که ديگر از قدرتِ رسمي دور شده، مي‌تواند بازهم نقش‌آفرين باشد؟

منصور حقيقت‌پور، نماينده ادوار مجلس و از نيروهاي نزديک به علي لاريجاني، درباره اين موضوع به «فردا» گفت: «متأسفانه شرايط طوري رقم خورد که جامعه اسلامي از ظرفيت بلند و معقول آقاي لاريجاني براي توسعه کشور محروم ماند. او مي‌توانست در اين مقطع در هر مسئوليتي مفيد واقع شود که متأسفانه با ردصلاحيتي بي‌دليل به حاشيه رانده شد».

او ادامه داد: «کناربودن کنوني آقاي لاريجاني به‌معناي پايان فعاليت سياسي او نيست و اصلا فعاليت سياسي براي او پاياني ندارد».
اين فعال سياسي بيان کرد: «نظام از کنارماندن آقاي لاريجاني دچار خسران شده است و حتما با حضور او در عرصه سياسي زمينه‌هاي معقولي در عرصه تقنين يا اجرا فراهم مي‌شود».

او در پاسخ به اين پرسش که آيا لاريجاني مي‌تواند باعث وخدت دروني اصلاح‌طلبان شود، اظهار کرد: «اظهارنظر درباره اين موضوع فعلا زود است اما آقاي لاريجاني قدرت کار با تمام جناح‌هاي سياسي را دارد و مي‌تواند منشأ وحدت شود. به هر حال او چهره‌اي فراجناحي دارد».

حقيقت‌پور در پايان درباره سخنان اخير يوسفيان ملا مبني بر عدم تمايل لاريجاني به بازگشت به مجلس و نيز تشکيل‌ندادن حزب مستقل خودش، گفت: «من کليات سخنان آقاي يوسفيان ملا را تأييد مي‌کنم اما هيچ چيزي از قول آقاي لاريجاني نمي‌توانم بگويم اما حتما آقاي لاريجاني سرباز ولايت است و هرامري رهبري بفرمايند، او اجرا مي‌کند».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar